Поділитись:

У луцькому дитсадку – спалах ротавірусної інфекції

Четвер, 28 листопада 2019, 15:50

фото ілюстративне 

В одному із закладів дошкільної освіти Луцька виникло групове захворювання на ротавірусну інфекцію.

Зокрема, захворіло троє дітей ясельної групи. За медичною допомогою звернулися в обласну інфекційну лікарню, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ, 

Зі слів хворих, симптоми захворювання (біль в животі, блювота, пронос, підвищена температура тіла) почалися 22-23 листопада. Діти госпіталізовані. При лабораторному обстеженні  встановлено  діагноз «ротавірусна інфекція».

Ймовірно, захворювання в дитячому закладі поширилося контактно-побутовим шляхом. Лікарями епідеміологами надані рекомендації щодо встановлення медичного нагляду за контактними дітьми та персоналом, дотримання  дезінфекційного режиму, забезпечення  посиленого провітрювання,  кварцування в групі, суворого дотримання особистої гігієни дітьми та персоналом. Проведена роз’яснююча робота з персоналом дитячого закладу та батьками.

Епідеміологічне розслідування продовжується.

Довідково: 

Ротавірусна інфекція, або, як її часто називають, кишковий або шлунковий грип – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним або фекально-оральним шляхами, а також через немиті фрукти, овочі, через брудну воду і руки та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлоги, меблі, одяг тощо). Ротавірусна інфекція вкрай стійка до будь-яких ліків і дезінфікуючих засобів.

Джерелом ротавірусів є людина. Вірус дуже легко передається від людини до людини. Індекс контагіозності становить понад 60%.  Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

Епідемічний підйом захворюваності припадає на  осінь-зиму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
16:25
13:00
06 серпня 2020
20:00
19:30
15:25
15:15
11:00