Поділитись:

Негативне мислення не притягує негатив

Середа, 20 листопада 2019, 07:40

Чимало мотиваторів, наставників, фільмів та книг вчать мислити позитивно аби отримати бажане щось. От почнеш думати, що хочеш машину і Всесвіт враз почне сприяти тому, аби ця мрія збулася. Однак, чи не здається Вам, що ця історія надто вилизана і якась несправжня?

Нещодавно я прочитала, що думати негативно – це не так вже й погано. Поясню, чому. Думаючи про щось погане в подорожі, під час зустрічі чи в іншій ситуації, ми моделюємо негативні варіанти розвитку подій, також нерідко обдумуємо варіанти вирішення цих проблем. В результаті, негативу може й не статися, а той позитив, який пануватиме під час подорожі, співбесіди чи просто зустрічі, навпаки підніме настрій.

На прикладі може виглядати так: ви підготовлені і натхнені прийшли на співбесіду. Є 2 варіанти розвитку події – вас беруть на роботу, або не беруть. Той, хто думає позитивно, напевно буде вдвічі розчарований, коли під час цієї співбесіди на нього випадково розіллють чашку кави і не візьмуть на роботу. Однак той, хто думав про негатив, не зациклиться на цих нюансах, адже вже розглядав подібний перебіг подій.

Занижувати очікування – це дійсно крутий метод, аби менше розчаровуватися. Чи не так? За таких обставин якось більш об’єктивно можна оцінити ситуацію. Якщо на носі дедлайн – не радієш тому, що «однак погода гарна», а працюєш на всі 100%, аби все встигнути. Якщо попереду іспит, а ти не «бум-бум», то не тішишся, що «однак в квартирі прибрано», а працюєш над тим, аби підготуватися до складання цього іспиту. До того ж «притягнути» негатив завдяки такому мисленню неможливо, адже в будь якому разі дедлайн чи іспит будуть.

Негативна думка – чималий рушійний механізм, який змушує діяти, працювати, робити крок, думати логічно і на кілька кроків уперед. Позитивне мислення, на жаль, так не діє.

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 серпня 2020
14 липня 2020
06 липня 2020
02 липня 2020
30 червня 2020
29 червня 2020
23 червня 2020
15 червня 2020
22 травня 2020
08 травня 2020
28 квітня 2020
24 квітня 2020