Поділитись:

Світязь рятують від обміління: відремонтувати гідроспоруду

Четвер, 14 листопада 2019, 20:01

Оскільки питання обміління Шацьких озер не втрачає своєї актуальності. 

Нагадаємо, щоб залучити фахівців Інституту водних проблем і меліорації до досліджень з приводу обміління Світязя та інших озер, вирішили звернутися до обласної ради про перерозподіл коштів обласного бюджету. Зі слів начальника управління екології та природних ресурсів Дмитра Новохатського, передбачено 150 тис. гривень на проведення досліджень, на підставі яких розроблятиметься регіональна програма збереження та розвитку Шацького поозер’я на 2020-2023 роки, – інформує управління у Facebook. 

Відтак, першим кроком у вирішенні питання стало усунення зарегульованості стоку у каналі, що сполучає озеро Світязь з озерами Луки-Перемут. В минулому озеро було безстічним, у зв‘язку з чим рівень води в ньому коливався (за рахунок танення снігів і затяжних дощів). Задля уникнення підтоплення, насамперед території с. Світязь, й був облаштований канал довжиною близько 3 км, який з’єднав озеро Світязь з озерами Луки і Перемут.

Шлюз-регулятор, встановлений на згаданому каналі, упродовж декількох років не працював, а тому не виконує свою функцію для повноцінного функціонування системи регулювання води в озерах. Задля відновлення шлюза та залучення коштів на фінансування робіт у 2019 році до Регіональної екологічної програми "Екологія 2016-2020" були внесені відповідні зміни, якими передбачені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та на капітальний ремонт гідротехнічної споруди – регулятора-переїзда трубчастого РТК-150 за межами населених пунктів Шацької селищної ради. Зокрема, кошти обласного бюджету в сумі 25 тис. гривень (обласний фонд охорони навколишнього природного середовища) використано на виготовлення проєктно-кошторисної документації та в сумі 110,0 тис. гривень – на проведення робіт.

Варто зазначити, що на сьогодні визначені роботи за кошти обласного бюджету у співфінансуванні з районнним бюджетом та бюджетом селищної ради, завершені. Зокрема, проведено капітальний ремонт споруди та затвора на ній, що дозволить регулювати переток води з озера Світязь в озера Луки-Перемут та акумулювати воду в озері Світязь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 листопада 2021
24 листопада 2021
18 листопада 2021
15 листопада 2021
12 листопада 2021
09 листопада 2021
08 листопада 2021