Поділитись:

Волинські податківці пояснили, чим небезпечна "сіра" зарплата

Четвер, 14 листопада 2019, 09:00

Аналізуючи подану звітність фахівці податкової служби на Волині з початку 2019 року встановили понад 4,5 тисячі роботодавців, які допускали випадки нарахування середньої заробітної плати працівникам, які працювали повний місяць, в розмірах менше мінімальної.

Власну позицію щодо обов’язковості гідної та повної оплати праці волинські податківці аргументовано доводили під час співбесід із майже 3 600 представниками бізнесу, – повідомляє ГУ ДПС у Волинській області. 

Наразі фінансовий результат діалогу фахівців податкової служби з працедавцями – 11,1 мільйона гривень додатково сплаченого податку на доходи фізичних осіб внаслідок підвищення рівня зарплати найманим працівникам до передбаченого законом.

«Саме так звана «сіра» зарплата, що криється за офіційними трудовими відносинами і виплачується на фоні мінімальної, або нижче мінімальної заробітної плати, є одним з першочергових резервів додаткових надходжень до бюджету. У тому, щоб отримувати повну суму саме легальних виплат, повинні бути зацікавлені наймані працівники, оскільки сплачений з такої зарплати єдиний внесок – основа майбутніх пенсійних виплат та соціальних гарантій», – наголошує в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області Сергій Кондратюк.

Посадовець підкреслив, що питання якісного контролю з боку фахівців за рівнем заробітної плати має першочергове значення як для наповнення бюджету, так і забезпечення певного рівня соціальної стабільності.

«Оскільки ДПС не є контролюючим органом в питанні дотримання законодавства про працю, ми зосереджуємося на аналізі фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання з тим, щоб не допустити бюджетних втрат. До наших аргументів щодо повної легальної оплати праці цього року дослухалися 92 відсотки представників бізнесу, з якими ми спілкувалися», – підсумував Сергій Кондратюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15:10
06 липня 2020
05 липня 2020
04 липня 2020