Поділитись:

Нерівна зарплата та сімейні обов'язки: чому жінки в Україні менш зайняті

Субота, 09 листопада 2019, 13:05

В Україні рівень зайнятості жінок нижчий, ніж у чоловіків. Причин кілька: нерівність доходів, законодавчі обмеження, культурні особливості та гендерні стереотипи, розповіла Gazeta.ua економіст Дарія Михайлишина.

"Жінки у першу чергу займаються дітьми, хворими родичами та хатніми справами. Не завжди виходять на роботу після закінчення офіційного терміну декретної відпустки. Кар'єра для них на другому місці. Чоловіки ж навпаки мають забезпечувати сім'ю. Так вважає 60% українців, свідчить нещодавнє опитування", – пояснює вона.

Додає, що жіночу працю оцінюють дешевше. На одній і тій же посаді в конкретній компанії чоловіку та жінці одного віку, з однаковим досвідом та освітою платять по-різному. Інколи самі жінки обирають професії, які менш оплачувані.

"Жінок не поспішають брати на роботу. Роботодавці перестраховуються, що ті підуть у декретну відпустку, будуть брати лікарняний, коли хворітиме дитина. При цьому гостро відчувають дефіцит кадрів. Це пов'язано зі старінням населення та масовою трудовою міграцією за кордон. Насправді жінки здатні виконувати таку ж роботу, що й чоловіки. У 2017-му для них скоротили список заборонених професій. Але його треба повністю ліквідовувати", – наголошує Дарія Михайлишина.

За її словами, деякі жінки сидять без роботи вимушено. Бо не вистачає місць у дитячих садках.

"Треба збільшувати кількість комунальних садків, зменшувати перелік дозволів для відкриття приватних. Варто дозволити працювати дистанційно чи неповний робочий день. У Великобританії як жінки, так і чоловіки можуть обрати гнучкий графік роботи, якщо пропрацювали в компанії більше 6 місяців. Працюють з дому, якщо захворіла дитина, чи її раніше треба забрати зі школи. У Європі діють програми перекваліфікації та курси введення бізнесу. Жінкам допомагають відновити навички, які втратили під час декрету чи опанувати нову професію", – пояснює економіст.

Так, Україна може додатково отримати $7,5-23,6 млрд, якщо безробітні жінки почнуть працювати, підсумувала вона.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
28 березня 2020
27 березня 2020
26 березня 2020
19 березня 2020
17 березня 2020
11 березня 2020
09 березня 2020
04 березня 2020