Поділитись:

Штат райдержадміністрацій скорочують: як це буде

Четвер, 31 жовтня 2019, 12:15

Уряд скорочує штат районних державних адміністрацій на 18 449 позицій.

Про це Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет повідомив на своїй сторінці у Facebook. 

"Поки в наших державних органах нормально не працюють канали внутрішньої комунікації, я хотів би в цьому пості звернутися до тих державних службовців, яких торкнеться така оптимізація. Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо суттєво підвищити ефективність роботи державних органів", – написав Дубілет.

Із його слів, протягом останнього місяця була проведена велика робота по аналізу всіх функцій РДА.

"Всього в РДА ми нарахували їх 111 за 11 напрямками. Кожен з цих напрямків ми розклали на атоми. До обговорення ми залучили всі профільні міністерства, а також співробітників ОДА і РДА", – зазначив Дубілет.

Також Дубілет назвав декілька принципів скорочення:

1. Частина функцій дублюються з об'єднаними територіальними громади (ОТГ). "Ви знаєте, що зараз проходить процес децентралізації (який затягнувся). У тих регіонах, де ОТГ сформувалися хоча б частково, відбувається дублювання", – пояснив Дубілет.

2. Частина функцій виявилися застарілими, невимірювальними та неефективними. "Їх ми ліквідовуємо", – додав він.

3. Частина функцій можна перенести на вищий рівень (ОДА, територіальні органи центральних органів влади або навіть Київ).

4. Частина функцій об'єднуються.

Окрім того, Дубілет заявив, що Кабмін хвилюється за долю тих людей, які потрапляють під скорочення. Тому вони планують мінімізувати цей удар.

"Ми робимо попередження співробітникам за 2 місяці, а також виплачуємо їм всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки", – написав Дубілет.

Дубілет розповів, що разом зі службою зайнятості вони працють над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу до моменту звільнення.

"Кожного буде супроводжувати кар'єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Пошук роботи, проведення професійного навчання, і навіть підготовка особи до започаткування власного бізнесу будуть проводитися із залученням найширшого кола організацій – бізнесу, ОТГ, профільних асоціацій тощо. Для цього всі співробітники будуть запрошені пройти профілювання", – роз’яснив він.

Також до цього процессу залучено профспілки. Через мережу своїх регіональних представництв вони будуть працювати з кожним держслужбовцям індивідуально.

"Разом з Міністерством цифровий трансформації і Міністерством економіки ми хочемо вже у січні запустити курс по ІТ-грамотності. Ці базові курси дозволять держслужбовцям безкоштовно навчитися цифровим навичкам і стати більш конкурентними на ринку праці", – пояснив Дубілет.

На думку Дубілета, уряд мав проводити ці скорочення більш плавно останні 2 роки (з ходом децентралізації).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15:51
21 вересня 2021
19:30
20 вересня 2021
19 вересня 2021
18 вересня 2021
15:01
17 вересня 2021