Поділитись:

Куди їздять бабусі у переповнених тролейбусах

Понеділок, 04 листопада 2019, 07:40

Уже набридло слухати, як у луцьких маршрутках  і тролейбусах люди нарікають на те, що громадський транспорт переповнений через те, що у ньому повно пільговиків. Особливо у тролейбусах.

Тільки чути: «понапихалося їх повно», «і куди вони їдуть?», « і чого їм удома не сидиться?».

Люди, у мене питання: а вам яке діло до того, куди вони їдуть? Скажіть: вони у вас питають, куди їдете ви? Ви не думали, що, можливо, їм би теж дихалося у транспорті вільніше, якби не ви (ми)? Так от, якщо вони так думають, то вголос вони вам цього не кажуть. Думаю, їм просто не дозволяє їхнє виховання. А нам з нашим вихованням можна усе. Навіть вирішувати за чужих людей: їхати їм чи ні, сидіти удома чи вийти на вулицю. Причин виїхати з дому маса навіть у пенсіонерів. Вони також хворіють, у них також закінчуються продукти, вони їздять в гості. 

Дуже мудра людина, з якою мені пощастило досить довгий час працювати, сказала колись, що пенсія – це незвичайний відрізок життя. І людина на пенсії ніби від того життя уже відірвана.

Дідусі й бабусі – такі ж люди. Просто…дідусі й бабусі. Їм також потрібно жити далі, рухатися. І оці прогулянки на то й же ринок за продуктами – то, можливо, єдиний вихід у так званий світ. Чому вони часто намагаються поговорити з нами у маршрутках і  тролейбусах? Тому що часто ці люди самотні. Десь там живуть їхні діти і внуки, які раз на три місяці їх відвідують. А пенсіонерам також хочеться живого спілкування.

Зрозумійте: ми не вправі вирішувати і сердитися на те, що вони користуються громадським  транспортом. Нас не повинно дратувати, що їздять вони багато, часто, довго, бо це безкоштовно. Це ж добре, що хоч цим може забезпечити їх держава.

Подивіться на цих самотніх людей по-іншому. Подивіться у їхні очі із вицвілим поглядом. Там минає життя, там часто смуток і біль, там самотність, розпач.

...Ви і досі вважаєте, що маєте моральне право засуджувати їх?

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 квітня 2020
02 квітня 2020
30 березня 2020
27 березня 2020
23 березня 2020
20 березня 2020
19 березня 2020
18 березня 2020
17 березня 2020
16 березня 2020
13 березня 2020
12 березня 2020
19:00
11 березня 2020