Поділитись:

День автомобіліста: що встигли зробили і робитимуть на волинських дорогах

Неділя, 27 жовтня 2019, 11:01

Сьогодні, 27 жовтня, в Україні відзначають День автомобіліста. 

Служба автомобільних доріг у Волинські області вирішила прозвітувати в цей день про зроблене і поділитися планами на майбутнє. 

Отож, у поточному році вдалося реалізувати два проєкти, які в силу обставин "підвисли" на багато років. Один з них – реконструкція автодороги М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м. Люблін) на ділянці, що проходить повз населені пункти Хворостів, Підгородне та Машів Любомльського району (км 478+000 – км 482+100). Реконструкція цього відрізку була розпочата ще у 2011 році в рамках підготовки до проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012. Тоді цю ділянку дороги було розширено з двох до чотирьох смуг руху (по дві у кожному напрямку). По лівому проїзду вдалося укласти нижній та середній шар асфальтобетону, а по правому навіть ці роботи не були завершені через нестачу фінансування. Оскільки автодорога М-07 є найкоротшим шляхом від Києва до кордону з Польщею, до Євро-2012 лівим проїздом було організовано рух транспорту, а правий з 2012 року і донедавна був закритий. Довгих 7 років це завдавало незручностей водіям, які змушені були маневрувати між лівим і правим проїздами. Виправити ситуацію вдалось лише зараз, у 2019-му. Завдяки 80-ти млн грн, що цьогоріч були спрямовані на цей об’єкт реконструкції, вже з серпня повноцінно функціонує обидва проїзди протяжністю по 4.1 км, кожен з яких має дві смуги для руху транспорту в одному напрямку.

Ще одним завершеним проєктом є реконструкція автодороги Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне на ділянці, що пролягає до міжнародного контрольно-пропускного пункту "Устилуг-Зосін" на українсько-польському кордоні в об’їзд міста Устилуг (на км 0 + 420 – км 3 + 600). З метою розвантаження населеного пункту від транспортного потоку та забезпечення під'їзду до митниці в його обхід реконструкція існуючої дороги Н-22 була передбачена ще на початку 2000 років. Ділянку протяжністю 2,5 км введено в експлуатацію у 2002 році. З того часу роботи на об’єкті частково виконано ще на 0,4 км дороги, і в силу певних обставин вони зупинились на тривалий термін. Насамперед це зумовлено довготривалими судовими процесами, пов’язаними з вилученням у громадян земельних ділянок і розміщених на них житлових будинків та інших споруд для суспільних потреб, а потім з відсутністю фінансування. Та і це вже в минулому. Завдяки виділеному фінансуванню у розмірі понад 30 млн. грн. маємо майже завершену під’їзну дорогу до митниці. Тож вже незабаром автомобілі, які перетинатимуть кордон України з Республікою Польща через міжнародний пункт пропуску "Устилуг-Зосін", курсуватимуть новою об’їзною дорогою, що значно зменшить транспортний потік містом і воно стане чистішим та безпечнішим для його жителів.

Цьогоріч виконано і чималий обсяг робіт з поточного середнього ремонту на автомобільній дорозі міжнародного значення М-19 Доманове (на м.Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м.Бухарест), що є частиною Європейського автомобільного маршруту Е85. Торік було введено в експлуатацію 5,2 км відремонтованої ділянки цього автошляху від с.Княгининок до м.Луцьк. У 2019 році, керуючись маршрутним принципом ремонту шляхів, продовжили ремонтні роботи на відрізку між населеними пунктами Козина – Княгининок. На сьогоднішній день маємо ще майже 18 кілометрів відновленої дороги М-19, і за наявності фінансування продовжимо її ремонтувати у найближчі роки.

Також в поточному році продовжили ремонті роботи на автошляху Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква, а саме між містами Володимир-Волинський та Нововолинськ (км 65+000 – км 73+500). У 2018 році було відремонтовано і введено в експлуатацію три ділянки цієї дороги, загальною протяжністю 18.6 км. Цьогоріч маємо здати в експлуатацію ще 8,5 км автошляху Р-15.

У межах поточного дрібного ремонту покращено техніко-експлуатаційні характеристики понад 123 тис. м2 волинських автошляхів державного значення. Окрім того, ліквідовано вибоїни на понад 186-ти тис. м2 дорожнього покриття, нанесено 653 км дорожньої розмітки та поновлено розмітку на 750 пішохідних переходах, встановлено 2 нових та замінено на енергоощадні 569 елементів зовнішнього освітлення, проведено ремонт на 14 штучних спорудах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ПРОХОДЬТЕ ТАКОЖ ТЕСТИ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 вересня 2020
15:40
25 вересня 2020
13:35
24 вересня 2020