Поділитись:

1000 гривень: що волинянам треба знати про нову банкноту

П'ятниця, 25 жовтня 2019, 15:20

Національний банк України 25 жовтня 2019 року ввів до обігу банкноту нового найвищого номіналу – 1 тисяча гривень.

Нова банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів за розмірами та кольоровою гамою. Так, переважаючий колір банкноти – блакитний, розмір становить 75 х 160 міліметрів, – інфомує Волинський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС. 

Це четверта банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти України, адже за дизайном вона наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні, оновлені ще раніше – 20, 100 та 500 гривень.

Як зазначає Національний банк України, необхідність введення нового номіналу підтверджується розрахунками щодо економічної доцільності, зручності для користувачів, економії для держави та бізнесу, а найголовніше підвищення надійності національної валюти від підробок.

Банкнота номінальною вартістю 1000 гривень має більше 20 елементів захисту, що допоможе громадянам візуально з легкістю перевірити її справжність. Ця банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту, що дозволяє українській гривні знаходитися на високому рівні в системі захисту банкнот провідних країн світу.

Фахівці Волинського НДЕКЦ МВС неодноразово розповідали про наявні елементи захисту в грошових банкнотах, зокрема і способи їх підробок. Тому вкотре закликають громадян бути уважними та використовувати усі наявні знання для того, щоб не стати жертвами шахраїв та власником «липової» купюри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
13:35
24 вересня 2020
14:15