Поділитись:

Відрядження, проєкти і гроші: уряд звільнив науковців від звітних паперів

Четвер, 24 жовтня 2019, 11:52
Відрядження, проєкти і гроші: уряд звільнив науковців від звітних паперів

Уряд скасував низку бюрократичних вимог до науковців щодо оформлення міжнародних відряджень та використання бюджетних коштів на дослідження.

Відповідні зміни до постанов № 710 та 117 були ухвалені під час засідання Кабінету Міністрів, – інформує Освіта.ua.

«Під час зустрічей з нашими науковцями я часто чую скарги саме на надмірну зарегульованість у науковій сфері. Що ми маємо багато норм, які лише відбирають час і плодять папери, але насправді ні на що не впливають. І замість того, щоб цей час та сили витратити безпосередньо на дослідження, вченим доводиться занурюватися в непотрібні бюрократичні процедури. Частину – те, що можна було зробити оперативно – ми вже прибрали сьогодні. Також на цьому тижні ми запустимо в МОН робочу групу, що напрацьовуватиме інші зміни з дерегуляції науки», – зазначила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Так, в межах змін до постанови КМУ № 710 тепер вченим буде простіше оформлювати міжнародні відрядження за бюджетні кошти, а отже – співпрацювати з іноземними колегами. Документ знімає вимогу погоджувати відрядження, що відбуваються в межах міжнародних договорів, з керівником органу державної влади, до сфери управління якого належить заклад.

«Наприклад, виші, які підпорядковуються МОН, в межах виконання міжнародних договорів мали погоджувати такі відрядження з Міністерством. Але це насправді вже давно перетворилося на формальність й забирало час не тільки у вчених, а й в купи працівників Міністерства», – підкреслила очільниця МОН.

У цю ж постанову внесено ще 2 важливі зміни. Перша – скасовано обмеження щодо збільшення штату працівників у ЗВО та наукових установ. Тепер можна збільшувати кількість наукових та науково-педагогічних працівників, тільки це рішення треба буде погодити з головним розпорядником бюджетних коштів. Друга зміна – прибрано обмеження про підготовку нових державних цільових науково-технічних програм. До того діяла заборона на підготовку таких програм, хоча вони є надзвичайно важливими для впровадження тривалих стратегічних рішень.

«Тепер ми, приміром, можемо подати на розгляд уряду нову програму полярних досліджень до 2030 року. Це дозволить нам довгостроково планувати нашу дослідницьку політику в Антарктиді», – пояснила Ганна Новосад.

Зміни до постанови КМУ № 117 дають більше свободи науковцям під час використання бюджетних коштів на наукові роботи, експертизу та розвиток дослідницької інфраструктури. Раніше використати гроші на ці цілі можна було тільки в межах конкретного бюджетного періоду, а якщо науковці не встигали, то мали повернути кошти назад у бюджет. Тепер вчені зможуть продовжувати виконання робіт у наступному бюджетному році.

Окрім того, збільшено з 3 до 6 місяців строк авансування виконання робіт – цього буде цілком достатньо, щоб провести тендерні закупівлі обладнання, запланувати відрядження та науковий процес, оформити звіти. До речі, звітів також стане вдвічі менше, адже подавати їх треба буде не кожні 3, а кожні 6 місяців. Це суттєво зменшить навантаження на планово-фінансові підрозділи вишів та наукових установ і сприятиме ефективнішому використанню коштів бюджету і залучення коштів спецфонду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів