Поділитись:

На Волині перспективний план об’єднання громад готовий на 100%

Четвер, 24 жовтня 2019, 09:34

В Україні вже створено 992 об’єднаних територіальних громади, до яких увійшли 4542 територіальні громади. Це становить понад 41 % територіальних громад від загальної кількості тергромад базового рівня.

Ще 6 419 дрібних тергромад залишаються необ’єднаними. Отже, «білих плям» на карті України ще багато. Про це сказала міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час публічної презентації змін до Конституції України та пріоритетів Уряду щодо реформування місцевого самоврядування, – інформує пресслужба Мінрегіону України. 

«Є області, території яких охоплені перспективними планами на 100 %: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області. У Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Чернівецькій та Чернігівській областях перспективними планами охоплено близько 90 % території. Тобто є хоча би бачення на рівні регіону того, хто з ким має об’єднатися для того, щоб там сформувалася спроможна громада. А от в Одеській області лише 36 % території охоплено перспективним планом, у Київській – 54 %, Вінницькій – 76 %, Черкаській – майже 75 %. Такі перспективні плани не в повній мірі враховують методику формування спроможних громад», – зазначила міністр.

Із її слів, Уряд проаналізував ситуацію, що ж відбувається і чому у деяких областей відсутнє навіть бачення перспективних планів.

«Процес добровільного об’єднання громад має відбуватися на засадах спроможності громад. Але часто обласні ради не керуються цим принципом, а переслідують власні  політичні інтереси щодо розподілу на рівні регіону сфер впливу. Тож Уряд подав до Парламенту законопроєкт щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання громад», який прибирає з процесу створення ОТГ етап затвердження перспективних планів облрадами», – сказала Альона Бабак.

Вона підкресила, що після того, як Парламент підтримає ці зміни, процес формування перспективних планів пришвидшиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 серпня 2020
02 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020