Поділитись:

Пісок зі Світязю повернули на місце

Четвер, 24 жовтня 2019, 09:10

Згорнутий пісок на території пансіонату "Шацькі озера" розсунули та привели пляжну територію до ладу. 

Про це повідомили на засіданні "екологічної" комісії Шацької районної ради, – інформує райрада у Facebook.

Директорка Шацького національного парку Марія Христецька розповіла, що в п`ятницю, 18 жовтня, до неї надійшло повідомлення від небайдужих громадян про те, що з озера Світязь вигортають пісок. Відразу на місце події виїхали інспектори парку, які побачили, що дуже багато піску нагорнено на березі. З`ясувати, хто це зробив і якою технікою, не вдалося. Тому працівники парку звернулися на лінію "102" і повідомили про порушення. На місце події виїхали працівники поліції та зафіксували факт порушення. У діях невстановленої особи вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення правил охорони та використання територій та об`єктів природно-заповідного фонду". Відповідно 255 статті того ж Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до відповідальності у разі, якщо провину буде доведено, може Державна екологічна інспекція у Волинській області. Тож всі матеріали перевірки направлено туди.

Федір Заяць, директор пансіонату "Шацькі озера", говорить, що територія пляжу не є огороджена, тож доїхати туди може хто завгодно без будь-якого контролю. Зі слів очільника відпочинкового комплексу, на сьогодні на території пансіонату близько десятка різних власників баз, хто має прямо доступ до пляжу і запевняє, що ніякого стосунку до справи "Шацькі озера" не мають. Навпаки – минулого року завозили пісок, аби належним чином облаштувати пляж.

Зі слів Марії Христецької, будь-яке діставання з озера корисних копалин та біоресурсів категорично заборонено. Можна завозити, але не навпаки.

Директор парку та начальник поліції повідомили, що фактів вивозу піску за територію пляжу немає. На сьогодні згорнутий пісок розсунули та привели пляжну територію до ладу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
09:42
21 січня 2022
20 січня 2022
13:18
19 січня 2022
13:58
11:56
18 січня 2022
15:30
17 січня 2022
16 січня 2022
14 січня 2022