Поділитись:

Уряд дозволив водіям залишати "права" вдома: деталі

Середа, 23 жовтня 2019, 16:30

Кабінет Міністрів ухвалив постанову про впровадження електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та підтримав проєкт закону про спрощення процесу присвоєння та видачі номерних знаків.

Про це пише Українська правда.

У Кабміні пояснюють, що це один з етапів створення "держави в смартфоні": запровадження онлайн-сервісів державних послуг для водіїв. Невдовзі в межах проєкту "Дія" у тестовому режимі запрацює мобільний додаток із генерування електронних прав та техпаспорта.

На практиці це означає, що абсолютно всі водії зможуть не носити з собою права кожен день, а власники автомобілів ще й техпаспорти.

Зі слів глави МВС Арсена Авакова, такі електронні документи матимуть рівнозначну юридичну силу та так само ідентифікуватимуть громадянина. Таким чином поліція буде притягувати до відповідальності не за відсутність при собі "прав" або техпаспорту, а за відсутність законних підстав для керування авто.

Ще одним нововведенням очікується впровадження віртуальних номерних знаків. Проєкт закону, який передбачає зміну процесу реєстрації транспортних засобів – максимальне спрощення процесу присвоєння та видачі номерних знаків, підтримав уряд та згодом його розгляне Верховна Рада.

"Уряд ухвалив законопроєкт, який дозволить замовляти номери на авто через інтернет у будь-якого виробника. Як це працює зараз. При реєстрації транспортних засобів громадянин міг обрати номерний знак винятково з переліку тих, які були в сервісному центрі. Вигравали від цього корупціонери, які "допомагали" обрати "гарний" номер, а також великі монополісти – виробники номерів. З ухваленням проекту це зміниться", – зазначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук. 

Глава МВС Арсен Аваков пояснив, що при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію із обраним номерним знаком. Після цього зможе замовляти у будь-якого виробника потрібний номер. Головна вимога – відповідність номерного знаку державному стандарту. 

"Уряд технократів", як називає свою команду прем’єр Олексій Гончарук, декларує наміри перевести в електронний вигляд документообіг та планує перевести всі державні послуги в онлайн до 2024 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 липня 2020
06 липня 2020
03 липня 2020
27 червня 2020
26 червня 2020
16:28
25 червня 2020
24 червня 2020
22 червня 2020
19 червня 2020