Поділитись:

Зарплати освітян обіцяють підвищити на 8%

П'ятниця, 18 жовтня 2019, 15:34

Міністр фінансів Оксана Маркарова повідомила, що питання підвищення заробітних плат учителів стоїть на порядку денному Кабінету Міністрів.

Про це вона повідомила в інтерв'ю Голосу Америки, – пише Освіта.ua. 

«На сьогоднішній момент бюджет, який ми подали до першого читання враховує декілька підходів для бюджетної сфери. Фонд оплати праці буде підвищений на 8 %, а для вчителів навіть трішки більше, для державних чиновників – на 6%. У той же час ми розуміємо, що зарплати вчителів є дуже низькими, хоча вони дуже активно зростали», – сказала міністр фінансів.

Із її слів, для того, щоб підвищити зарплати освітян, необхідно досягати ефективності.

«Якщо подивитися на великі цифри і порівняти з країнами ОЕСР, то відсоток у ВВП на освіту ми витрачаємо більший. Далі необхідно дивитись всередині, де у нас є неефективність. Якщо у нас в країні на освіту витрачаються великі кошти , а зарплати низькі, значить треба дивитись, де по показникам ефективності ми відстаємо. Міністр освіти дуже детально зараз вивчає, що треба змінити і які реформи необхідно провести для того, щоб ми могли підвищити зарплати. Це питання точно стоїть на порядку денному», – наголосила Оксана Маркарова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів