Поділитись:

Функції заберуть, чиновників скоротять: як на Волині оптимізовуватимуть РДА

П'ятниця, 18 жовтня 2019, 08:40

Уряд пропонує оптимізувати чисельність працівників та структури районних державних адміністрацій.

Про бачення робочої групи, яка працювала над оптимізацією, розповів міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет. Саме він очолює цей напрямок роботи, – повідомляє відділ інформаційної політики ОДА. 

"Останні два тижні ми докладно аналізували, чим займаються наші колеги на рівні районних державних адміністрацій та як можна оптимізувати їхню роботу. Два основні моменти, на які ми спиралися, – це те, які функції РДА дублюються в об’єднаних територіальних громадах, які неефективні чи загалом непотрібні. На основі ваших рекомендацій, які ми узагальнили, було створено певну пропозицію щодо оптимізації чисельності працівників та структури райдержадміністрацій", – зазначив Дмитро Дубілет. 

Отож, у ході аналізу було виявлено 111 функцій, які реалізовують районні державні адміністрації по 11 різних напрямках. До слова, в Україні є 465 РДА. Нагадаємо: раніше уряд пропонував скоротити штат місцевих державних адміністрацій на 50 %, однак після ретельно проведеної роботи з’ясувалося, що в кожному регіоні є свої особливості, тому оптимізація для усіх областей буде різною. Загалом, за попередніми підрахунками, пропонують скоротити 18 147 посад в усій державі. Варто зазначити, що відсоток скорочень коливається від 26 % до 39 % у різних областях. Для Волині, попередньо, він становитиме 28,43 %.

Окрім того, запропоновано ліквідувати ряд функцій на рівні районних адміністрацій. Це, зокрема, напрями агропромислового розвитку, економічного розвитку й торгівлі, взаємодії з громадськістю, туризму та курортів, охорони здоров’я. Деякі напрями – об’єднати: житлово-комунальне господарство + містобудування та архітектуру + інфраструктуру; молодь та спорт + культура; енергетика + екологія та природні ресурси.

Варто зазначити, що це лише пропозиції уряду, які підлягають обговоренню та корегуванню. Обласні державні адміністрації ще матимуть час, аби висловити свої позиції щодо запропонованого варіанту оптимізації.

Окрім того, на нараді обговорили й моделювання мережі публічних сервісів та послуг в державі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 вересня 2021
20 вересня 2021
18 вересня 2021
17 вересня 2021
16 вересня 2021
14 вересня 2021
13 вересня 2021
12 вересня 2021
11 вересня 2021