Поділитись:

Коли найвигідніше купувати автомобіль: поради експерта

Вівторок, 15 жовтня 2019, 15:11

В Україні зростає попит на автомобілі. Громадяни країни щомісяця купують більше п'яти тисяч нових машин і більше 25 старих. При цьому з початком осені – у вересні – ринок купівлі-продажу автомобілів істотно пожвавився.

Про те, чому українці кинулися купувати автомобілі восени і в який сезон вигідніше здійснювати такі покупки, йдеться в програмі "Ранок з Україною", – пише "Сегодня".

Водій Роман щодня за кермом і не уявляє життя без свого автомобіля. Машину він купив 11 років тому в офіційному салоні. При цьому встиг зробити покупку буквально за кілька днів до того, як курс долара в 2008 році різко підскочив до 8 гривень. Крім того, коли Роман прийшов в автосалон, йому запропонували не нову машину, а ту, яка побувала на тест-драйвах. Ціна була вигідною, і автолюбитель відразу погодився на покупку. Таким чином, йому вдалося отримати майже нову машину і істотно заощадити.

"Цей автомобіль стояв у салоні, і будь-який клієнт мав можливість покататися, щоб зрозуміти ходові характеристики даного автомобіля. Коли я його брав, у нього пробіг був трохи більше 1500 км. На той момент автомобіль при курсі 5 грн/дол. Коштував 127 тисяч гривень, а я його взяв за 120 тисяч гривень. Тобто 7000 гривень – більше тисячі доларів – знижки отримав", – каже Роман.

Роману пощастило, тому що зазвичай такі машини купують самі працівники автосалонів. Але це зовсім не означає, що за нові авто потрібно викладати їх повну вартість. Автомобільні експерти запевняють: знижки є завжди, особливо сезонні.

"Якщо говорити про те, що щоб заощадити максимум грошей для сімейного бюджету, то краще розглядати осінні пропозиції – ближче до листопада, грудня", – радить автомобільний експерт Євген Муджирі.

Виявляється, саме восени автомобільні дилери звільняють свої склади для поставок оновлених моделей. А ще продавці хочуть поліпшити статистику продажів до кінця року. Саме тому в цей період і роблять знижки, які часом досягають 20 %.

"У наступному році ці автомобілі будуть старше на рік за документами і, відповідно, вони будуть не такі ліквідні на ринку при подальшому перепродажу. Та й при первинному продажу їх потрібно буде дешевше продати першому покупцеві", – пояснює Муджирі.

А ось старі авто найдешевше коштують взимку, коли в Україні падає попит на цінні покупки.

Втім, фахівці застерігають: щоб не купити на вторинному ринку авто "кота в мішку" – наприклад, перефарбовану або биту машину – оглядати її потрібно, коли на вулиці світло. При цьому потрібно не забувати торгуватися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 вересня 2020
14 вересня 2020
11 вересня 2020
08 вересня 2020
07 вересня 2020
01 вересня 2020
13:33
27 серпня 2020
26 серпня 2020
21 серпня 2020
18 серпня 2020
17 серпня 2020
13 серпня 2020