Поділитись:

Люди, які ходять повільно, старіють швидше, – дослідження

Неділя, 13 жовтня 2019, 03:15

Науковці виявили, що повільна хода після 40 років може спричиняти швидше старіння мозку й тіла людини. Люди, які ходять повільно, вже в 45 років мають більш виражені ознаки вікових змін: гірший стан легеневої тканини, зубів та імунної системи в порівнянні з тими, хто ходить швидко.

Про це інформує ВВС.

Люди, які ходять повільно, старіють швидше: на їхніх обличчях раніше з'являються глибокі зморшки, а мозок зменшується у розмірах. Лікарі часто вимірюють швидкість ходи, щоб оцінити загальний стан здоров'я, особливо у віці після 65 років, адже це гарний показник сили м'язів, функції легенів, балансу, сили хребта і зору.

Повільний темп руху у літньому віці пов'язаний з підвищеним ризиком деменції і старіння.

Проблемна ознака

У довготривалому дослідженні взяли участь 1000 жителів Нової Зеландії, які народилися в 1970 роках. Всім учасникам на момент експерименту вже виповнилося 45 років.

Протягом усього життя вчені досліджували здоров'я цих людей: стан і функціонування мозку, а також їхній загальний фізичний стан.

"Наше дослідження виявило, що повільна хода є сигналом певних проблем задовго до настання старості", – пояснив Террі Моффіт, професор з Королівського коледжу Лондона і Дюкського університету в США.

Люди, які ходять повільно, вже в 45 років мають більш виражені ознаки вікових змін: гірший стан легеневої тканини, зубів та імунної системи в порівнянні з тими, хто ходить швидко.

Вимірювання швидкості ходи в молодому віці може допомогти уникнути передчасного старіння, пояснюють вчені. Сканування мозку показало, що у повільніших людей в більшості випадків мозок має ознаки прискореного старіння.

Вчені вважають, що цей зв'язок формується ще в дитинстві, тому ті, у кого в ранньому віці були низький коефіцієнт інтелекту, слабкі мовні здібності й погана моторика, в середньому віці мають тенденцію до повільної ходи.

Спосіб життя

Міжнародна група дослідників, пояснює, що відмінності в стані здоров'я і IQ можуть бути пов'язані зі способом життя або результатом того, що деякі люди мають краще здоров'я на початку життя.

Вони припускають, що в ранньому віці вже є ознаки того, у кого в майбутньому буде краще здоров'я. Дослідники говорять, що вимірювання швидкості ходи в молодому віці може допомогти уникнути передчасного старіння.

Наразі науковці розглядають різні методи лікування: від низькокалорійних дієт до цукрознижуючих препаратів.

За словами вчених, ті хто входить до групи ризику, зможуть змінювати свій спосіб життя, залишаючись молодими і здоровими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 червня 2020
17 березня 2020
11 березня 2020
19 лютого 2020
15 лютого 2020
30 листопада 2019
23 листопада 2019
19 жовтня 2019
31 травня 2019
12 травня 2019
01 жовтня 2018
30 травня 2017
16 травня 2017