Поділитись:

Луцькрада проти "формули Штайнмаєра", або Що депутати написали Зеленському

Четвер, 10 жовтня 2019, 11:10

Депутати Луцької міської ради звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо недопущення капітуляції України за так званою «формулою Штайнмаєра».

Це відбулося у четвер, 10 жовтня, на позачерговій сесії Луцькради. 

Подаємо текст звернення без змін.

"Ми, депутати Луцької міської ради висловлюємо занепокоєння з приводу реалізації так званої формули Штайнмайера.

Вважаємо, що підписання будь-яких домовленостей щодо завершення війни та встановлення миру на тимчасово окупованій території України має здійснено виключно на умовах збереження в подальшому нині окупованої частини  в складі України, збереження суверенітету та недопущення федералізації України, повного контролю української сторони над державним кордоном та з абсолютним запереченням таких умов як проведення місцевих виборів на умовах незаконних збройних формувань, повної аміністії та узаконення так званої народної міліції.

Місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях України можуть відбутися разом із загальноукраїнськими місцевими виборами та лише після виведення незаконних збройних, формувань й російських військ з тимчасово окупованої частини України, контроль за такими виборами має здійснюватися незалежними міжнародними організаціями та ЦВК України, а міжнародні правоохоронні органи та організації мають гарантувати безпеку й забезпечити дотримання громадського порядку під час виборчого процесу на цих територіях. 

Також вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що новий закон про особливий статус тимчасово окупованих територій України перед прийняттям має бути детально проаналізований та широко обговорений в суспільстві. 

Вважаємо за необхідне добиватися реальнтх кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканість кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї (за виключенням Російської Федерації.

Окрім того, на нашу думку, якомога швидшій деокупації та повній реінтеграції в Україну тимчасово окупованих територій   найбільше сприятиме реальне покращення життя українців, проведення в Україні успішних реформ та ріст економіки й соціальних стандартів".

Своєю чергою депутатка Юлія Вусенко пропонувала окреслити чіткі "червоні лінії" для Зеленського, а не писати "лист ввічливості" президенту. Обраниця громади хотіла додати до звернення наступні пункти:

1. Розірвати дипломатичні відносини, а також усі міжнародні договори з Російською Федерацією та не відновлювати їх до повної деокупації Московією всіх українських територій.
2. Добиватися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї. Укласти двосторонні угоди зі США і Великою Британією про повномасштабну військову допомогу Україні, надання летального озброєння та довгострокової військово-технічної допомоги.
3. Запровадити реальний воєнний стан у прифронтових територіях і повну економічну, енергетичну, ресурсну та транспортну блокаду тимчасово окупованих територій, яку тримати до повної деокупації цих територій.
4. Не допустити надання «особливого статусу» для окупованих територій. Притягнути до кримінальної відповідальності та позбавити громадянства усіх, хто зрадив Українську державу, працював на окупаційну адміністрацію, брав участь у бойових діях проти українських підрозділів та вчиняв інші злочини.
5. Проводити вибори до органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортизації всього населення, здійсненої шляхом перевірки кожної особи на наявність громадянства інших держав, співпрацю з окупаційним московським режимом, лояльність до України та відповідність статусу громадянина України.

Проте, цю пропозицію підтримало лише 14 депутатів із 22 необхідних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 


 

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 жовтня 2019
25 жовтня 2019
11:50
24 жовтня 2019
12:12
15 жовтня 2019
14 жовтня 2019
12 жовтня 2019
20:00
14:00
11 жовтня 2019
14:00
10 жовтня 2019
22:04
09 жовтня 2019
08 жовтня 2019
07 жовтня 2019