Поділитись:

Це не повноваження директора, – заступник міністра про (не)допуск до навчання через щеплення

Четвер, 03 жовтня 2019, 12:12

Вирішення питання недопуску дитини до школи чи садка через відмову від вакцинації не є повноваженням директора навчального закладу.

Про це під час засідання парламентського комітету з питань здоров’я нації заявила заступниця міністерки освіти та науки Любомира Мандзій, – повідомляє "Українська правда. Життя".

Зі слів заступниці міністерки, в питаннях допуску чи недопуску дитини до школи чи садка через (не) вакцинацію крайніми стали директори.

"Якщо рішення про відвідини школи має приймати директор школи на підставі наявності довідки про щеплення, то, даруйте, це не є повноваженнями директора школи", – сказала вона.

Любомира Мандзій пояснила, що Міносвіти готове долучитися до вдосколення нинішньої системи:

"Ми не хочемо бути крайніми і не хочемо переводити стрілки на інші міністерства. Ми налаштовані співпрацювати і врегулювати цю ситуацію", – зазначила посадовиця.

Нагадаємо: стаття 15 закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" передбачає: дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні – ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору.

Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

"Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава в будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти", – сказала тоді ще очільниця МОН Лілія Гриневич.

Але питання допуску чи недопуску дитини до школи фактично лягло на плечі місцевої влади та директорів. 

Наприклад, у Києві наприкінці серпня заявили, що не будуть забороняти невакцинованим дітям відвідувати заклади освіти. Але, зі слів директорки департаменту освіти та науки КМДА Олена Фіданян,  приймати нових дітей, які не мають щеплень, ніхто не буде.

Нагадаємо: у Луцьку протягом літа освітяни та медики обговорювали способи, як уникнути розповсюдження інфекційних захворювань. У підсумку ухвалили рішення: рекомендувати батькам вакцинувати своїх дітей, в протилежному випадку – обирати іншу форму навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 травня 2020
28 травня 2020
27 травня 2020
16:59
14:15
08:10
26 травня 2020