Поділитись:

Міносвіти планує змінити розподіл грошей на вузи: це стосується держзамовлення та зарплат

Неділя, 29 вересня 2019, 17:05

Міністерство освіти та науки планує перейти до фінансування вишів на основі низки показників якості.

Про це на відкритті науково-популярної ініціативи "Наукові пікніки" сказала міністр освіти та науки Ганна Новосад, повідомляє Укрінформ.

"Ми хочемо, щоб кошти йшли в найкращі університети. Державне замовленні — це той рудимент, який нам залишився після радянської планової економіки. Ми маємо розуміти, що ми як держава вже не можемо спланувати скільки через 5 чи 6 років нам необхідно буде економістів, юристів, інших професій. Тому ми хочемо перейти до іншого фінансування, яке буде засновано на принципі так званих показників якості. Ми хочемо весь той об’єм коштів, які є, спрямувати на кращі університети за певними критеріями. Один з них — працевлаштування випускників. Ми хочемо зрозуміти, які університети роблять так, щоб їх випускники отримали найкраще місце і хочемо винагороджувати більшою кількістю грошей тих, хто насправді на це спроможний", - сказала Новосад.

Окрім цього, за її словами, потрібно переглянути систему оплати праці викладачів вишів.

"Ми хочемо зробити, щоб найкращі викладачі отримували кращу заробітну плату. Зараз ми живемо за принципами зрівнялівки, є тарифна сітка, низка актів, за якими вираховують заробітну плату викладача, відносно кількості студентів, що не дає викладачу можливості відраховувати або ставити негативні оцінки неуспішним студентам. Ми хочемо зробити так, щоб університети, маючи свої кошти, були автономними в тому, як вони винагороджують своїх викладачів, і мали можливість винагороджувати кращих", - сказала Новосад.

Також будуть інші критерії, з якими буде розподілятися фінансування серед вишів, додала вона.

Наразі, як наголосила міністр освіти та науки, МОН готує зміни до закону про вищу освіту, про державне замовлення, низки інших законодавчих актів та бюджетного кодексу. Напрацьовані пропозиції будуть представлені до кінця поточного року.

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 липня 2020
12 липня 2020
11 липня 2020
10 липня 2020
08 липня 2020
07 липня 2020
06 липня 2020
20:00
04 липня 2020
03 липня 2020
02 липня 2020