Поділитись:

У обласній лікарні Луцька провели три операції з прямою трансляцією

П'ятниця, 27 вересня 2019, 13:00

У Волинській обласній клінічній лікарні у п’ятницю, 27 вересня, відбулися три хірургічні операції з прямою трансляцією з операційної зали. Обласні хірурги проводили їх разом із столичними спеціалістами. Усі три операції проводилися на судинах нижніх кінцівок.

Як пояснив завідувач відділення інтервенційної радіології №2 КП «ВОКЛ», лікар, судинний хірург вищої категорії Юрій Легкодух, подібні хірургічні втручання у Луцьку проводять близько трьох років. У цьому році за 9 місяців було до тридцяти таких операцій.

Юрій ЛегкодухЮрій Легкодух

«Сьогодні проводяться три досить складні та об’ємні операції, один пацієнт з цукровим діабетом. Статистика серцево-судинних захворювань стоїть на першому місці серед захворювань. У нас дуже багато пацієнтів, насправді подібні недуги дуже поширені. Нещодавно оперували 82-річного чоловіка, наймолодшому було близько 40 років. Обладнання, з допомогою якого проводяться хірургічні втручання, дуже дороговартісне. Адже коли операція йде без розрізу в середині судини, то обладнання відіграє велику роль», - зазначив Юрій Легкодух.

Пряма трансляція з операційноїПряма трансляція з операційної

Пряма трансляція з операційноїПряма трансляція з операційної

За його словами, мета науково-практичної конференції «Сучасні ендоваскулярні втручання в лікуванні оклюзійно-стенотичних уражень периферійних артерій різного ґенезу» не показати, скільки проведено операцій і назвати, хто з лікарів кращий. А саме показати, як відбувається сама операція. Таких операцій на судинах нижніх кінцівок без розрізку проводять в Україні досить мало.

Як наголосив тимчасово виконуючий обов'язки директора закладу Іван Сидор, подібні хірургічні втручання вкрай необхідні, адже це може призвести до ампутації кінцівок. А після операції людина стає фізично повноцінною. Розповів, що цього року 48 медичних спеціалістів закладу пройшли міжнародне стажування.

Іван СидорІван Сидор

Операції проводяться з допомогою рентген-ангіографічної системи «Філіпс», прибдання якої стало можливим завдяки реалізації у краї субпроєкту МОЗ і СБ «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами системи кровообігу в Волинській області».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 серпня 2022
27 липня 2022
18 липня 2022
12 липня 2022
30 червня 2022
29 червня 2022
20 червня 2022
19 червня 2022
12:45
18 червня 2022
17 червня 2022
17 травня 2022
25 квітня 2022