Поділитись:

Пенсії, стипендії, субсидії перевірять: кому це загрожує

П'ятниця, 20 вересня 2019, 20:02

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про перевірку (верифікацію) державних соцвиплат.

Йдеться про пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії. За законопроєкт №1231 проголосували 254 депутатів, – інформує 24 телеканал. 

"Якщо людина має квартири в різних містах України і на кожну отримує субсидії, – це несправедливо. Якщо людина померла, а пенсію продовжують платити – це несправедливо", – заявив під час представлення законопроекту його автор Данило Гетманцев. 

Як і кого перевірятимуть?

Під перевірку потраплять пенсіонери, субсидіанти, студенти, матері-одиначки. Інформація про них потрапить до єдиної системи. Матеріальне становище вивчатимуть, якщо людина отримує:

  • пенсію, пільгу, субсидію, стипендію;
  • грошову виплату з державного бюджету;
  • грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

У спеціальному реєстрі буде зберігатися анкета на кожного. До того ж закон захищає зібрані дані. І якщо хтось її передасть, наприклад, кредитній організації для опрацювання потенційних клієнтів або шахраям – за це доведеться нести відповідальність згідно із законом.

Подібні реєстри існують у різних органах влади і зараз. Наприклад, уже створили реєстр субсидіантів. Різниця в тому, що в новій платформі будуть дані одразу на всіх, хто хоче допомогу від держави. Це спростить процедуру перевірки. 

Перевірку планують реалізовувати в декілька етапів:

Перший етап проводитиме орган, до якого ви звернетеся за матеріальною виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Там приймуть заяву, візьмуть усі необхідні для виплати документи, внесуть інформацію до єдиної бази й одразу ж отримають дані з неї.

Другий етап триватиме до тих пір, поки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень (придбали автомобіль), ця інформація потрапить до реєстру і ви позбудетеся права отримувати субсидію.

Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує гроші від держави. Наприклад, ви знайшли роботу і більше не потребуєте виплати з безробіття. Цей етап може тривати протягом трьох років після того, як гроші припинили виплачувати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 серпня 2020
10:00
01 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020
29 липня 2020
08:50
28 липня 2020