Поділитись:

Не жарти: волинян закликають звертатися до лікаря при укусі кліща

Понеділок, 16 вересня 2019, 20:30

З початку 2019-го року на хворобу Лайма захворіло понад 30 волинян.

За останній тиждень серпня зафіксовано 6 випадків цього захворювання. Із симптомами кліщового бореліозу за медичною допомогою звернулися жителі Ратнівського, Маневицького районів і Луцька. Усі вони видалили кліщів самостійно, не звертаючись до медзакладів. Серед постраждалих – двоє дітей віком 12 та 14 років. Про це повідомляє у Facebook Волинський обласний центр громадського здоров'я. 

Всього від укусів кліщів у 2019-му році на Волині постраждало 417 осіб, з них – 151 дитина. 

Чим небезпечна хвороба Лайма (або кліщовий бореліоз)? Борелії, бактерії, що спричиняють захворювання, можуть спричинити масштабні ураження організму: від хвороб серця до порушень в роботі центральної нервової системи, зокрема мозку.

Перші прояви хвороби Лайма: почервоніння в місці присмоктування кліща, біль голови, ломота у м’язах, слабкість. Якщо не розпочати лікування, на другій стадії хвороба може призвести до ураження шкіри, суглобів, м’язів, нервової та серцево-судинної систем, в подальшому – до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність невисока, проте до кінця третьої доби наближається до 100 %. Якщо ви виявили на тілі кліща – обов’язково звертайтесь за медичною допомогою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 серпня 2020
12:06