Поділитись:

Зменшити борг і збільшити видатки на дороги: проєкт бюджету на 2020 рік

Неділя, 15 вересня 2019, 16:50

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук розкрив подробиці проєкту державного бюджету на 2020 рік.

Про це він сказав під час брифінгу в неділю, 15 вересня, – повідомляє "Економічна правда". 

Він наголосив, що в неділю в парламент подається перший проєкт закону про бюджет, щоб депутати могли на нього подивитися.

"Упродовж двох тижнів ми маємо подати програму діяльності уряду. Після цього ця програма буде врахована між першим і другим читанням", – повідомив Гончарук.

"Тому не дивуйтеся, що цей бюджет поки не враховує переважну більшість тих ідей, з якими виходила команда президента на вибори", – зазначив він.

Із його слів, документ повинен бути доопрацьований до 2 листопада.

"В цьому проєкті бюджету ви вже побачите зменшення дефіциту, ви побачите, що і цей уряд, і команда президента має намір зменшувати борг, який держава на сьогодні має. Ми прагнемо на певному етапі вийти в бездефіцитний бюджет, коли наші видатки дорівнюватимуть нашим доходам", – сказав він.

"Це середньострокова мета. Ми, на жаль, не можемо цього досягти за рік або навіть за два, але ми це тримаємо в умі. Дефіцит бюджету в новому бюджеті буде ще меншим, ніж в минулому", – заявив прем’єр.

"Друга складова – обсяг доходів, тобто обсяг грошей, які держава збирає фактично з суспільства, з економіки і перерозподіляє відносно ВВП, – також буде зменшуватися. Це означає, що ми прагнемо, щоб держави в економіці ставало менше", – повідомив голова уряду.

Також, з його слів, буде збільшено видатки на дороги.

"Ми усвідомлюємо, що цих грошей буде недостатньо для того, щоб вирішити всі амбітні завдання, які перед нами стоять. Ми окремо під час представлення програми дій уряду в парламенті поділимося своїми думками щодо фінансування будівництва доріг", – додав Гончарук.

"Також ми змінили підхід в державній підтримці агросектору. Замість дотування великих підприємств ми сфокусуємося на тому, щоб у разі ухвалення земельної реформи компенсувати відсоткову ставку для фермерів (малих підприємств)", – заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 липня 2020
09:15
11 липня 2020
10 липня 2020
09 липня 2020
09:00
08 липня 2020
07 липня 2020