Поділитись:

Після термомодернізації школа в Нововолинську економитиме тепло для 40 будинків (фото)

П'ятниця, 13 вересня 2019, 20:00

Попри початок навчального року, у Нововолинській міській школі №7 кипить робота. Внутрішній двір повен майстрів у касках, а стіни продовжують обшивати утеплювальними матеріалами. Така картина хоч і не звична для закладу, однак навчальний процес зуміли підлаштувати під ремонт. Адже вже до опалювального сезону тут все повинне запрацювати по новому, а до нового року об’єкт повністю повинні завершити.

У результаті Нововолинська школа має стати взірцем теплозбереження та економії витрат, каже заступник міського голови Олександр Громик. Очікують, що це буде не просто школа, а справжнє екологічне рішення для мінімізації використання природніх ресурсів та коштів. Ціна проекту – близько 22 мільйонів гривень. Із них півтора мільйони гривень – кошти міського бюджету, а інша сума покривається грантом Європейського Союзу.

Цей навчальний заклад обрали серед усіх приміщень, що є у комунальній власності для проекту  «Перший крок у переході на відновлювані джерела енергії у м. Нововолинську». Його реалізують в рамках ініціативи Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP). Ян Ваандерс, керівник цієї ініціативи, каже, що свого часу постало питання: як на місцевому рівні міста можуть адаптовуватися до змін клімату. Тож і започаткували такий проект, до якого вже нині приєдналися десятків міст України. У тому числі – Нововолинськ.

Енергомоніторинг міської школи №7 продемонстрував, що саме у цій будівлі є найбільші втрати енергії.

Закладу вже понад 30 років. Тут здобувають знання півтисячі учнів. У школі вже встигли замінити світильники на світлодіодні, утеплити цоколь, підсили огороджувальні конструкції.

Також замінили вікна та двері на більш енергозберігальні. А вхід до закладу також обладнують пандусом, щоб його могли відвідувати люди з інвалідністю.

Однак якщо ці заходи мінімізують тепловтрати, то регулювати температуру в приміщенні покликаний модульний індивідуальний тепловий пункт. Його встановлення стало одним із головних кроків, що дозволить економити споживання енергії.

«В ІТП є контролер, назвемо його «мозком» ІТП, до якого під’єднанні датчики температури подачі теплоносія, який контролює подачу в систему, також є датчик зовнішніх температур. І згідно з показів цього датчика зовнішніх температур, якщо є сигнал контролеру, що на вулиці тепліє, то той надсилає сигнал на виконавчий механізм, який регулює подачу тепла теплоносія системи і забирає у школу ту кількість тепла, яка необхідна саме за цих температурних показників зовні», – пояснює технічний експерт Микола Гутник, представник команди проекту.

Окрім цього ІТП дозволяє програмувати подачу тепла у дні та години, коли школа не працює. Наприклад, о 4-5 ранку прилад буде починати давати тепло у приміщення, аби воно прогрілося до 20-21 градусів до приходу учнів, вимикатися ще того часу, як закінчуються уроки, а у неробочий час буде цю температуру зменшувати.

Іншим елементом, який дозволить регулювати температуру, будуть термостатичні регулятори на опалювальних приладах.

Коли ремонт у школі повністю завершиться, тут буде проведено вимірювання верифікації. Тобто, дізнаються наскільки заклад став енергоефективним. Дані порівняють із аудитом, який провели до початку робіт. За попередніми розрахунками – це близько 50% економії. Якщо перевести це на практичні показники – це приблизно річне споживання сорока будинків, де проживає середньостатистична українська сім’я. Тобто, зекономленої енергії вистачить для опалення 40 приватних будинків, пояснює Максим Верещак, ключовий експерт ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти».

Ще одним ефектом, якого сподіваються досягнути внаслідок модернізації – це зменшення захворювання дітей. Цього хочуть досягнути, встановивши нову систему вентиляції у приміщенні.

Вентиляційні установки будуть забирати повітря з приміщення, наприклад, спортзалу. Далі його очищують фільтри, відбувається рекуперація, тобто знімається тепло з відпрацьованого повітря і догрівається водяним калорифером. Це підігріте повітря буде заходити назад до спортзали.

Це частково дозволить розвантажити систему опалення. Очікують, що у денний час в школі саме повітряне опалення буде домінуючим, а радіаторне черговим.  Повітря буде частіше очищуватися і провітрювати приміщення, відкриваючи вікна, зникає потреба.

«По суті, ми перетворили будівлю на термос. Холодне повітря не проходить. Але якщо людині зайти в теплицю, то дихати буде важко. Тому система вентиляції покликана зробити комфортний мікроклімат. Відпрацьоване повітря виводиться назовні. А свіже буде братися з зовні. Але специфіка цих установок в тому, що тепле повітря, яке береться з будівлі, проходячи по трубам нагріватиме те холодне повітря, яке йде ззовні. Таким чином ми не втрачаємо енергію, як це було би, якщо б ми просто відкривали вікна для провітрювання», - доповнює Максим Верещак.

Такі установки будуть змонтовані по всій школі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 липня 2020
10 липня 2020
08 липня 2020
07 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
30 червня 2020
27 червня 2020
26 червня 2020
25 червня 2020
24 червня 2020