Поділитись:

До 34 тисяч: Рада схвалила штрафи за перевантажені фури

Середа, 11 вересня 2019, 15:30

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю".

Ухвалення відповідного рішення підтримав 331 народний депутат при мінімально необхідних 226-ти, – повідомляє Укрінформ. 

Закон передбачає законодавче закріплення можливості фіксації порушень, пов’язаних із відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов і режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, в автоматичному режимі в порядку, установленому Кабінетом міністрів України.

Законом передбачається, що за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто 8,5 тис. грн; перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу – штраф у розмірі однієї 1000 НМДГ (17 тис. грн); перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20 % при перевезенні вантажу без відповідного дозволу – штраф у розмірі 2000 НМДГ (34 тис. грн).

Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, передбачені частиною другою статті 132-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, нестиме відповідальна особа – фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб.

Передбачається, що адміністративно-господарські штрафи за порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачені Законом «Про автомобільний транспорт» та адміністративні штрафи за порушення передбачені Кодексом України про адмінправопорушення, зараховуються до державного дорожнього фонду України.

Змінами до Кодексу України про адмінправопорушення передбачається встановлення відповідальності за невиконання водіями транспортних засобів,що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів вимог уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті та його територіальних органів, про зупинку транспортного засобу.

Загалом документ вносить зміни до законів «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства», Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
08 липня 2020
07 липня 2020
06 липня 2020
09:00
03 липня 2020