Поділитись:

Держава не любить педагогів, – депутатка Луцькради (відео)

П'ятниця, 06 вересня 2019, 20:00

Якість та умови вчителювання залежать, передусім, від керівника навчального закладу, не залежно від того, чи це державна, чи приватна школа.

Про це говорили в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Протилежний погляд LIVE" на "12 каналі".

Зі слів засновниці приватного закладу дошкільної освіти Валентини Галущак, значною мірою умови роботи вчителя залежать від керівника. Вчителюється добре там, де є керівник, який розуміє потреби учнів, вчителів, який створює умови для того, щоб працювалося легко і було бажання виконувати свою роботу. 

Однією з переваг роботи в приватній школі є те, що педагоги отримують щонайменше вдвічі більшу заробітну плату.

"Окрім того, приватні школи можуть виробити свою систему мотивації – сучасну систему мотивації, де є певні бонуси, заохочення, які не завжди вимірюються винятково фінансами", – додала Валентина Галущак.

Думку про важливість керівника і колективу навчального закладу поділяє і депутатка Луцької міської ради Алла Надточій. Вона переконана, що вчителюється краще там, дє є повага, де немає булінгу щодо учителів, де налагоджені позитивні стосунки між керівництвом, батьками, учнями.

Проте не менш значущим є і фінансова складова – як у забезпеченні закладу усім необхідним для навчального процесу, так і в оплаті праці педагогів. Як зізналася депутатка, вона свого часу залишила роботу в школі саме через неналежну зарплату.

"Не залишилася в педагогіці, бо держава не любить педагогів... Рівень зарплати має бути значно вищий", – зазначила вона.

Сьогодні зарплати педагогів поступово піднімаються, проте держава не виконує своїх повних зобов'язань, тому що навіть на зарплати не дає всі субвенції, які мають бути.

"Через те тут треба починати з фінансування, з держави. І тоді будуть успішні і державні школи", – додала депутатка.

Натомість голова правління ГО "Ініціативи "Вільний простір" Наталія Дятловська розповіла, що коли вони хотіли відкрити перший альтернативний  еспериментальний клас, то, попри пристойну зарплату, не зуміли знайти вчителя, який би ризикнув прийти в приватний заклад. На співбесідах вони говорили, що їх влаштовує зарплата в школі. 

"Вони (вчителі, – "К.") готові піти зі школи, якщо зарплатня буде 20 тисяч за неповний день, до обіду", – зауважила вона.

Тож питання щодо того, де зручніше, вважає Наталія Дятловська, спірне, адже все залежить від того, як людина вже призвичаїлася. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватна, державна чи альтернативна школа: переваги і недоліки (відео)

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 серпня 2022
20:16
09 серпня 2022
16:03
08 серпня 2022
06 серпня 2022