Поділитись:

Українська антиутопія «Атлантида» претендує на найвищу нагороду Венеційського кінофестивалю (фото)

П'ятниця, 06 вересня 2019, 05:27

Український художній фільм «Атлантида» претендує на найвищу нагороду Венеційського кінофестивалю у номінації Orizzonti.

Напередодні, 4 вересня, на 76-му Венеційському кінофестивалі відбулася прем'єра кінострічки «Атлантида» Валентина Васяновича. Фільм – про війну та її наслідки – після 2025 року.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Атлантида» – це артхаузна стрічка, участь в якій взяли лише непрофесійні актори – ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ і навіть судмедексперт.

«Це антиутопія. Про результати війни з Росією. Зрозуміло, ми виграли, але отримали повністю непридатну для життя територію. Головний герой повертається з війни додому. Заводи закриті, інфраструктура знищена, вода отруєна. Він хоче залишитися там і шукає мотивацію, яка його утримає на цій території. Кінець умовно щасливий і дає надію»,– розповів режисер стрічки Валентин Васянович.

Виробництво фільму підтримало не лише Державне агентство з питань кіно, але й фонд Олександра Петровського «Солідарність».

«Цей фільм ставить перед світом питання: що буде після закінчення війни на Донбасі? Водночас цей фільм представляє нові тенденції у розвитку світового кінематографа. Що й оцінило високе журі Венеційського кінофестивалю, запросивши стрічку для участі в основному конкурсі”, – зауважила на пресконференції у Венеції на острові Лідо представниця фонду “Солідарність” Аліна Петровська.

Творці фільму вірять, що фільм стане класикою нового українського кіно, бо він виконаний на найвищому мистецькому рівні.

“Ми хочемо показати Європі не картинку війни, а обличчя героїв, які проходять індивідуальний шлях у боротьбі за свою любов, за своє нове життя, у боротьбі за свою пам'ять, з якої вже ніхто не забере нашого 5-річного досвіду боротьби за Україну», – зазначила Петровська.

Результати конкурсної програми 76 Венеційського кінофестивалю стануть відомі наступного тижня.

Венеційський міжнародний кінофестиваль – найстаріший кінофестиваль у світі. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Головний приз – «Золотий лев».

Венеційський міжнародний кінофестиваль – найстаріший кінофестиваль у світі. Проводиться щорічно у вересні на острові Лідо. Головний приз – «Золотий лев».

«Горизонти» (Orizzonti) є другою за значущістю програмою Венеційського кінофестивалю і проводиться паралельно з головним конкурсом. До участі у цій секції відбирають художні та документальні фільми, які представляють нові тенденції у розвитку світового кінематографа

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 травня 2020
12 травня 2020
10 травня 2020
07 травня 2020
04 травня 2020
28 квітня 2020
23 квітня 2020
20 квітня 2020
15 квітня 2020
05 квітня 2020
27 березня 2020
23 березня 2020
19 березня 2020
17 березня 2020