Поділитись:

День знань: як святкують в інших країнах

Неділя, 01 вересня 2019, 20:05

Завтра українські школярі підуть до школи. Святкове шикування парадними коробками, промови директора, запрошених депутатів, перший дзвоник із першокласницею на плечі в випускника. З радянських часів змінилися хіба гімн, одяг та мова проведення заходу. Ну і квіти від початку АТО в деяких школах тепер не дарують, а збирають гроші для нужденних.

Є вчителі і батьки, яким такий "совковий" формат святкування дуже не подобається, мовляв, це не свято для дітей, а муштра, яка з першого дня дає малечі зрозуміти, що в школі вона не особистість і її потреби нікому не цікаві.

Про це пише depo.ua

А як проходить Перше вересня в інших країнах світу? 

Польща: квіти – на випускний

В Польщі не заведено нести квіти вчителям у перший день навчального року, і урочистості не проводяться.

В початковій школі вчителю, який веде клас, зазвичай роблять символічний подарунок – яку-небудь корисну у господарстві річ. А квіти вчителям несуть на День Вчителя – 14 жовтня, і на випускний.

Чехія: замість лінійки – клоуни

В Чехії також ніякої лінійки нема, але й навчання в перший день не проводиться. Для першокласників влаштовують концерт із клоунами.

При цьому від першачків, які йдуть до школи у 6 років, не вимагають вміння читати і писати. Обов'язковою є бесіда з психологом, в процесі якої робиться висновок про емоційну готовність дитини до шкільних навантажень

Німеччина: солодкий початок

В Німеччині навчальний рік починається в кінці серпня – початку вересня і певного дня для цієї події не існує. Цей день щороку визначає федеральна влада залежно від початку сезону дощів, щоб діти могли якомога більше насолодитися канікулами на сонечку.

До Дня знань 6-річні першокласники, за традицією, разом з батьками склеюють конусоподібний кульок з паперу і прикрашають його аплікацією. Потім батьки складають туди солодощі, іграшки і різні цікаві дрібниці.

Перший день у школі Німеччини зазвичай святковий. Малеча приходить з батьками, інколи – з усією родиною. Проводиться фотосесія. Може проводитися богослужіння, екскурсія для першокласників у третій – четвертий клас. Інколи учні старших класів готують для першачків концерт. Квітів вчителям не дарують.

Обов'язковий момент – урочистий вихід нових учнів у супроводі класного керівника із загальної зали в клас. Там вони знайомляться, отримують перше завдання додому – намалювати те, що лежало в їхніх кульках і розходяться домів.

Австрія: подарунки і концерт

В Австрії першокласники також вирушають до школи з Schultüte – пакунком школяра. Ця традиція походить ще з XIX століття. Раніше великий яскравий пакунок батьки та родичі наповнювали солодощами для малюка. Нині туди кладуть канцелярське приладдя, іграшки, книжки. Звичайно, є там і солодкий сюрприз.

Адміністрація школи влаштовує святкування в великій залі школи чи, наприклад, в ратуші. Старші учні готують концерт, потім дітям видають їхні Schultüte і інколи – маленькі букетики квітів.

Під час переходу до старшої школи діти також дивляться концерт, потім отримують книжки в подарунок і йдуть на екскурсію школою.

Іспанія: зібрали врожай почалася школа

Іспанські діти йдуть до школи в кінці вересня – початку жовтня, коли завершуються основні роботи зі збору врожаю. День початку навчання не вважається святом і проводиться як звичайний.

А ще в іспанських школярів нема щоденників і оцінок в зошитах, і якщо батьки не вважатимуть за потрібне дізнатися про те, як вчиться їх дитина, про успіхи чи проблемах їм ніхто повідомляти не буде.

Франція: директор виступив і все

Конкретної дати початку навчання нема, але в середньому навчальний рік починається в вересні. На початку навчального року проводиться урочисте зібрання, директор школи робить урочисту промову для першокласників, потім вчитель по списку збирає свій клас і веде його до класної кімнати.

Квітів вчителям зазвичай не дарують.

Велика Британія: перший день звичайний день

У Великій Британії більшість дітей вступають у державні початкові школи у віці 5 років. Навчальний рік може початися і 3 вересня, і 4-го, причому не обов'язково в понеділок. Перший шкільний день проходить як звичайний урок.

Форму купують у спеціалізованих магазинах, де знають дизайн форми кожного навчального закладу в Лондоні, але для державної школи достатньо придбати светр з логотипом і портфель.

Норвегія: годують тільки першачків

Навчальний рік починається наприкінці квітня і без урочистостей. В перший клас діти ідуть в шість років. Особливістю норвезьких шкіл є те, що в них нема їдалень та організованого харчування.

Наймолодшим видають йогурти і сік, а всі інші беруть їжу та напої з дому. Традиційно це бутерброди, фрукти та сік.

Фінляндія: демократія в дії

Фінські діти сидять за партами з 15 серпня. Але навчальний процес в них, у порівнянні із нашим, більш поблажливий. Дітям надають багато свобод - вважається, що важливо не змушувати вчитися, а мотивувати до отримання знань.

Щоденників тут нема, лист з успіхами батьки отримують раз на місяць. На заняттях можна паралельно з навчанням займатися своїми справами. Наприклад, якщо школяр не хоче дивитися навчальний фільм, йому дозволяють почитати книгу. Головне – щоб не заважав іншим.

При цьому, незважаючи на безліч послаблень, учні фінських шкіл часто показують дуже високий рівень знань.

Ірландія: що завгодно, тільки не в понеділок

Лінійка не проводиться і квітів вчителям не дарують – лунає дзвоник, починаються уроки і все.

Але є одна особливість – навчальний рік в Ірландії ніколи не починається в понеділок. Можливо, це тому, що понеділок вважається днем духів. В перший понеділок червня ірландці навіть влаштовують собі тотальний вихідний – День духів (Whit Monday), коли не працює ніхто і ніщо.

Нідерланди: дітям морозиво, вчителям квіти

В Нідерландах навпаки навчальний рік починається в понеділок, можливо і в середині серпня. Всіх дітей збирають разом, директор робить промову. Квіти прийнято дарувати не в перший день навчального року, а в останній.

Святкують початок навчання при цьому у п'ятницю. Проводять конкурс листівок. Всі діти під час канікул надсилають в школу листівки, саморобні, оригінальні.

Переможців нагороджують чимось цікавим і обов'язково – морозиво за рахунок школи

США: без домашніх завдань і з вечіркою для батьків

В один з перших днів вересня п'ятирічна дитина йде в підготовчу групу на кшталт дитячого садка, але в будівлі початкової школи. Ніяких лінійок, ніякого параду, ніяких пісень і святкових одягів. Все дуже буденно і про початок навчання нагадує тільки скорочений учбовий день. Перші тижні діти не отримують завдань. У першому класі один учитель викладає всі предмети, крім образотворчого мистецтва, музики і фізкультури, уроки яких проходять раз або два на тиждень.

Через два тижні в школі захід – back to school night, це свято із закусками та розвагами для дітей і батьків на території школи. Організовує це батьківський комітет – parents teachers association

По п'ятницях в школах проводять щось типу лінійки: дітей збирають біля американського прапору, хтось робить коротку промову, співають гімн чи розучують танець.

Канада: всі святкування на вихідні

Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. А навчання стартує наступного дня – у перший вівторок вересня.

Лінійок нема. В перший вівторок вересня всіх учнів зберуть в спортзалі, директор зробить невеличку промову, потім всіх розсортують по класах, відведуть у класні кімнати і почнеться навчання.

В другі вихідні вересня влаштовується Family Fun Day (сімейний розважальний день). На подвір'ї школи ставлять батути та різні атракціони, влаштовують частування

У канадців особливе ставлення до прав дитини. Учитель тут не тільки не має права кричати на учня, але і не сміє вичитувати його перед усім класом. Винного школяра саджають на спеціальний стілець в роздягальні або в невеликому приміщенні поряд з аудиторією. Якщо і це не допомагає, учня ведуть до директора, де він чекає батьків.

Ізраїль: діти запускають мрії в небо

В Ізраїлі перший день навчання – 1 вересня. Але в ізраїльських школярів початок вересня іноді сповнений вихідних через єврейський новий рік та інші свята – в такому разі, початок навчання відбувається пізніше 1 вересня.

Діти приходять до школи на перший урок о 8:15, знайомляться, спілкуються зі своїми однокласниками. Святкова лінійка проходить під час другого уроку – школярі пишуть на повітряних кульках бажання і запускають їх в небо.

Японія: першачки святкують так, що потім тиждень відпочивають

Японські першокласники йдуть до школи в шість років на початку квітня, коли починає цвісти сакура. Тут вважають, що весна – це початок нового життя, тому саме час починати вчитися.

Святкова лінійка проводиться тільки для першокласників в актовому залі. Їх вітають вчителі, вирішують організаційні питання з батьками, і в першій половині дня діти йдуть додому. Потім у першокласників і батьків є тиждень на підготовку до школи. І вже через тиждень, в школу йдуть всі школярі.

Індія: заробляють гроші для школи

Навчальний рік починається в квітні а в перший клас ідуть в чотири роки. Урочистостей в пеоший навчальний день нема.

З ранніх років школярам прищеплюють любов до праці і рукоділля – в індійських школах є спеціальні майстерні з ткацькими верстатами, і кожен школяр повинен здати свою норму власноруч витканого полотна. Гроші від продажу тканини йдуть на потреби школи.

Найбільш шанованим предметом вважається математика, напевно, тому країна славиться програмістами. Викладають в школах Індії тільки чоловіки.

Камбоджа: роблять подарунки вчителям

Малюки вперше знайомляться зі школою 1 жовтня. Перший день школи тут – такий же, як і інші. Ані квітів, ані тортів. Але іноді діти дарують вчителю подарунки: мило, рушники, побутові прилади – в залежності від добробуту учнів та престижності школи.

Південна Корея: навчання ще треба заслужити

День знань в Південній Кореї відзначають в березні. Діти вступають до школи у вісім років і при цьому складають вступний іспит. Найкращі отримують право обрати навчальний заклад на свій розсуд, інші - за розподілом.

Саме тому батьки, які бажають віддати дитину в елітну школу, активно займаються навчанням, починаючи з 5-6 річного віку.

Нова Зеландія: виповнилось п'ять пора до школи на екскурсію

У Новій Зеландії немає ніякого "першовересня" – дитина в перший іде в школу в день, коли їй виповнюється 5 років. Якщо це під час шкільних канікул, то хто-небудь з учителів знайомить її зі школою і робить екскурсію. Що стосується першого навчального дня після канікул, то він визначається міською радою з розкидом приблизно в тиждень окремо для кожної школи і кожного року навчання. Це робиться щоб уникнути перевантаження транспорту та заторів на дорогах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 січня 2020
18 липня 2019
10 червня 2019
20 березня 2018
12 вересня 2017
31 липня 2017
16 травня 2017
26 квітня 2017
04 квітня 2017
01 квітня 2017
27 березня 2017
04 березня 2017
26 січня 2017
04 січня 2017
19 листопада 2016