Поділитись:

День знань: як святкують в інших країнах

Неділя, 01 вересня 2019, 20:05

Завтра українські школярі підуть до школи. Святкове шикування парадними коробками, промови директора, запрошених депутатів, перший дзвоник із першокласницею на плечі в випускника. З радянських часів змінилися хіба гімн, одяг та мова проведення заходу. Ну і квіти від початку АТО в деяких школах тепер не дарують, а збирають гроші для нужденних.

Є вчителі і батьки, яким такий "совковий" формат святкування дуже не подобається, мовляв, це не свято для дітей, а муштра, яка з першого дня дає малечі зрозуміти, що в школі вона не особистість і її потреби нікому не цікаві.

Про це пише depo.ua

А як проходить Перше вересня в інших країнах світу? 

Польща: квіти – на випускний

В Польщі не заведено нести квіти вчителям у перший день навчального року, і урочистості не проводяться.

В початковій школі вчителю, який веде клас, зазвичай роблять символічний подарунок – яку-небудь корисну у господарстві річ. А квіти вчителям несуть на День Вчителя – 14 жовтня, і на випускний.

Чехія: замість лінійки – клоуни

В Чехії також ніякої лінійки нема, але й навчання в перший день не проводиться. Для першокласників влаштовують концерт із клоунами.

При цьому від першачків, які йдуть до школи у 6 років, не вимагають вміння читати і писати. Обов'язковою є бесіда з психологом, в процесі якої робиться висновок про емоційну готовність дитини до шкільних навантажень

Німеччина: солодкий початок

В Німеччині навчальний рік починається в кінці серпня – початку вересня і певного дня для цієї події не існує. Цей день щороку визначає федеральна влада залежно від початку сезону дощів, щоб діти могли якомога більше насолодитися канікулами на сонечку.

До Дня знань 6-річні першокласники, за традицією, разом з батьками склеюють конусоподібний кульок з паперу і прикрашають його аплікацією. Потім батьки складають туди солодощі, іграшки і різні цікаві дрібниці.

Перший день у школі Німеччини зазвичай святковий. Малеча приходить з батьками, інколи – з усією родиною. Проводиться фотосесія. Може проводитися богослужіння, екскурсія для першокласників у третій – четвертий клас. Інколи учні старших класів готують для першачків концерт. Квітів вчителям не дарують.

Обов'язковий момент – урочистий вихід нових учнів у супроводі класного керівника із загальної зали в клас. Там вони знайомляться, отримують перше завдання додому – намалювати те, що лежало в їхніх кульках і розходяться домів.

Австрія: подарунки і концерт

В Австрії першокласники також вирушають до школи з Schultüte – пакунком школяра. Ця традиція походить ще з XIX століття. Раніше великий яскравий пакунок батьки та родичі наповнювали солодощами для малюка. Нині туди кладуть канцелярське приладдя, іграшки, книжки. Звичайно, є там і солодкий сюрприз.

Адміністрація школи влаштовує святкування в великій залі школи чи, наприклад, в ратуші. Старші учні готують концерт, потім дітям видають їхні Schultüte і інколи – маленькі букетики квітів.

Під час переходу до старшої школи діти також дивляться концерт, потім отримують книжки в подарунок і йдуть на екскурсію школою.

Іспанія: зібрали врожай почалася школа

Іспанські діти йдуть до школи в кінці вересня – початку жовтня, коли завершуються основні роботи зі збору врожаю. День початку навчання не вважається святом і проводиться як звичайний.

А ще в іспанських школярів нема щоденників і оцінок в зошитах, і якщо батьки не вважатимуть за потрібне дізнатися про те, як вчиться їх дитина, про успіхи чи проблемах їм ніхто повідомляти не буде.

Франція: директор виступив і все

Конкретної дати початку навчання нема, але в середньому навчальний рік починається в вересні. На початку навчального року проводиться урочисте зібрання, директор школи робить урочисту промову для першокласників, потім вчитель по списку збирає свій клас і веде його до класної кімнати.

Квітів вчителям зазвичай не дарують.

Велика Британія: перший день звичайний день

У Великій Британії більшість дітей вступають у державні початкові школи у віці 5 років. Навчальний рік може початися і 3 вересня, і 4-го, причому не обов'язково в понеділок. Перший шкільний день проходить як звичайний урок.

Форму купують у спеціалізованих магазинах, де знають дизайн форми кожного навчального закладу в Лондоні, але для державної школи достатньо придбати светр з логотипом і портфель.

Норвегія: годують тільки першачків

Навчальний рік починається наприкінці квітня і без урочистостей. В перший клас діти ідуть в шість років. Особливістю норвезьких шкіл є те, що в них нема їдалень та організованого харчування.

Наймолодшим видають йогурти і сік, а всі інші беруть їжу та напої з дому. Традиційно це бутерброди, фрукти та сік.

Фінляндія: демократія в дії

Фінські діти сидять за партами з 15 серпня. Але навчальний процес в них, у порівнянні із нашим, більш поблажливий. Дітям надають багато свобод - вважається, що важливо не змушувати вчитися, а мотивувати до отримання знань.

Щоденників тут нема, лист з успіхами батьки отримують раз на місяць. На заняттях можна паралельно з навчанням займатися своїми справами. Наприклад, якщо школяр не хоче дивитися навчальний фільм, йому дозволяють почитати книгу. Головне – щоб не заважав іншим.

При цьому, незважаючи на безліч послаблень, учні фінських шкіл часто показують дуже високий рівень знань.

Ірландія: що завгодно, тільки не в понеділок

Лінійка не проводиться і квітів вчителям не дарують – лунає дзвоник, починаються уроки і все.

Але є одна особливість – навчальний рік в Ірландії ніколи не починається в понеділок. Можливо, це тому, що понеділок вважається днем духів. В перший понеділок червня ірландці навіть влаштовують собі тотальний вихідний – День духів (Whit Monday), коли не працює ніхто і ніщо.

Нідерланди: дітям морозиво, вчителям квіти

В Нідерландах навпаки навчальний рік починається в понеділок, можливо і в середині серпня. Всіх дітей збирають разом, директор робить промову. Квіти прийнято дарувати не в перший день навчального року, а в останній.

Святкують початок навчання при цьому у п'ятницю. Проводять конкурс листівок. Всі діти під час канікул надсилають в школу листівки, саморобні, оригінальні.

Переможців нагороджують чимось цікавим і обов'язково – морозиво за рахунок школи

США: без домашніх завдань і з вечіркою для батьків

В один з перших днів вересня п'ятирічна дитина йде в підготовчу групу на кшталт дитячого садка, але в будівлі початкової школи. Ніяких лінійок, ніякого параду, ніяких пісень і святкових одягів. Все дуже буденно і про початок навчання нагадує тільки скорочений учбовий день. Перші тижні діти не отримують завдань. У першому класі один учитель викладає всі предмети, крім образотворчого мистецтва, музики і фізкультури, уроки яких проходять раз або два на тиждень.

Через два тижні в школі захід – back to school night, це свято із закусками та розвагами для дітей і батьків на території школи. Організовує це батьківський комітет – parents teachers association

По п'ятницях в школах проводять щось типу лінійки: дітей збирають біля американського прапору, хтось робить коротку промову, співають гімн чи розучують танець.

Канада: всі святкування на вихідні

Перший понеділок вересня називається Днем Праці – Labor Day – і вважається офіційним закриттям літнього сезону. А навчання стартує наступного дня – у перший вівторок вересня.

Лінійок нема. В перший вівторок вересня всіх учнів зберуть в спортзалі, директор зробить невеличку промову, потім всіх розсортують по класах, відведуть у класні кімнати і почнеться навчання.

В другі вихідні вересня влаштовується Family Fun Day (сімейний розважальний день). На подвір'ї школи ставлять батути та різні атракціони, влаштовують частування

У канадців особливе ставлення до прав дитини. Учитель тут не тільки не має права кричати на учня, але і не сміє вичитувати його перед усім класом. Винного школяра саджають на спеціальний стілець в роздягальні або в невеликому приміщенні поряд з аудиторією. Якщо і це не допомагає, учня ведуть до директора, де він чекає батьків.

Ізраїль: діти запускають мрії в небо

В Ізраїлі перший день навчання – 1 вересня. Але в ізраїльських школярів початок вересня іноді сповнений вихідних через єврейський новий рік та інші свята – в такому разі, початок навчання відбувається пізніше 1 вересня.

Діти приходять до школи на перший урок о 8:15, знайомляться, спілкуються зі своїми однокласниками. Святкова лінійка проходить під час другого уроку – школярі пишуть на повітряних кульках бажання і запускають їх в небо.

Японія: першачки святкують так, що потім тиждень відпочивають

Японські першокласники йдуть до школи в шість років на початку квітня, коли починає цвісти сакура. Тут вважають, що весна – це початок нового життя, тому саме час починати вчитися.

Святкова лінійка проводиться тільки для першокласників в актовому залі. Їх вітають вчителі, вирішують організаційні питання з батьками, і в першій половині дня діти йдуть додому. Потім у першокласників і батьків є тиждень на підготовку до школи. І вже через тиждень, в школу йдуть всі школярі.

Індія: заробляють гроші для школи

Навчальний рік починається в квітні а в перший клас ідуть в чотири роки. Урочистостей в пеоший навчальний день нема.

З ранніх років школярам прищеплюють любов до праці і рукоділля – в індійських школах є спеціальні майстерні з ткацькими верстатами, і кожен школяр повинен здати свою норму власноруч витканого полотна. Гроші від продажу тканини йдуть на потреби школи.

Найбільш шанованим предметом вважається математика, напевно, тому країна славиться програмістами. Викладають в школах Індії тільки чоловіки.

Камбоджа: роблять подарунки вчителям

Малюки вперше знайомляться зі школою 1 жовтня. Перший день школи тут – такий же, як і інші. Ані квітів, ані тортів. Але іноді діти дарують вчителю подарунки: мило, рушники, побутові прилади – в залежності від добробуту учнів та престижності школи.

Південна Корея: навчання ще треба заслужити

День знань в Південній Кореї відзначають в березні. Діти вступають до школи у вісім років і при цьому складають вступний іспит. Найкращі отримують право обрати навчальний заклад на свій розсуд, інші - за розподілом.

Саме тому батьки, які бажають віддати дитину в елітну школу, активно займаються навчанням, починаючи з 5-6 річного віку.

Нова Зеландія: виповнилось п'ять пора до школи на екскурсію

У Новій Зеландії немає ніякого "першовересня" – дитина в перший іде в школу в день, коли їй виповнюється 5 років. Якщо це під час шкільних канікул, то хто-небудь з учителів знайомить її зі школою і робить екскурсію. Що стосується першого навчального дня після канікул, то він визначається міською радою з розкидом приблизно в тиждень окремо для кожної школи і кожного року навчання. Це робиться щоб уникнути перевантаження транспорту та заторів на дорогах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
30 липня 2020
15:40
28 липня 2020
22 липня 2020
20 липня 2020
12 липня 2020
07 липня 2020
06 липня 2020
13:43
22 червня 2020
19 червня 2020
12:32
17 червня 2020