Поділитись:

В Україні від кору помер 5-річний хлопчик з протипоказаннями до вакцинації

П'ятниця, 30 серпня 2019, 15:02

5-річний хлопчик, який не був вакцинований від кору через протипоказання, не зміг подолати хворобу.

Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я України.

Зазначається, що у сім’ї загиблого спершу захворів його старший брат, який також не був вакцинований, проте не мав жодних протипоказань. 

ЦГЗ нагадує про критичну необхідність формувати колективний імунітет на рівні не менше 95 %, аби захищати тих, хто не може отримати щеплення через супутні стани.

З початку спалаху кір забрав життя 40 людей, загалом в Україні на це захворювання перехворіло більше 115 000 осіб.

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

МОЗ України надає можливість безоплатно вакцинуватися і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

Довідково:

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 липня 2020
01 липня 2020
30 червня 2020
25 червня 2020
22 червня 2020
21 червня 2020
20 червня 2020
17 червня 2020
16 червня 2020
14 червня 2020