Поділитись:

Безпечність електронних сигарет не доведена, – Супрун

Середа, 28 серпня 2019, 05:10

Безпечних сигарет не існує. Про це у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Очільниця МОЗу розповіла про першу смерть вейпера від важкої хвороби легенів, яку зафіксували в США.

"Днями було зафіксовано першу смерть від важкої хвороби легенів серед людей, які використовують електронні пристрої для куріння чи вейпи. Це трапилося у штаті Іллінойс, США.

Пацієнт помер внаслідок розвитку серйозної респіраторної хвороби, яку пов’язують саме з використанням електронних пристроїв. CDC повідомило, що зафіксовано близько 193 схожих випадків такого захворювання у 22 штатах протягом 2 місяців (з кінця червня до кінця серпня). Наразі триває розслідування причин усіх випадків", – розповіла Супрун.

За словами очільниці, що саме спричинило цю хворобу – зараз невідомо. Але її виникнення безпосередньо пов’язують з використанням електронних девайсів та речовин, які через них курять. Всі люди, у яких були зафіксовані симптоми, повідомили про регулярне або нещодавнє використання таких пристроїв.

"Характерними були симптоми, такі як: кашель, задишка та втома, у деяких випадках блювота і діарея. У кількох найважчих випадках повідомлено про пошкодження легенів. Доказів, що ці симптоми мають інфекційне походження поки також немає. Водночас залишається незрозумілим, чи мають ці випадки одну причину чи це різні захворювання з подібними ознаками", – зазначила Уляна Супрун.

За її словами, поки всі ці факти збирають та досліджують, достеменно стверджувати нічого не можна. Потенційну загрозу вбачають у речовинах, що входять до складу рідин для заправки вейпів та інших електронних пристроїв для куріння. Є багато різновидів цих пристроїв та рідин, які мають велику кількість компонентів. Деякі з них можуть бути безпечними, деякі ні. Що саме вдихає людина під час куріння електронного пристрою чи вейпу – невідомо.

"Сьогодні ринок альтернативних сигарет – вейпів, електронних сигарет та різних пристроїв з начебто безпечними технологіями, такі як “heat-not-burn” або “нагрівання-не-горіння”, постійно зростає. Їхні виробники запевняють, що ці технології безпечніші за звичайне куріння. Але це не так. Якісних незалежних досліджень, які б підтримували це твердження, наразі немає", – ще раз підкреслила Супрун.

Посадовиця також зазначила, що Міністерство охорони здоров'я України пропонує на законодавчому рівні ввести визначення електронних сигарет, регулювати вміст компонентів, зокрема ароматизаторів, та обмежити продаж тютюну. Це допоможе зберегти здоров’я українців, а також наблизить наше законодавство до європейських стандартів.

Відповідний законопроект вже пройшов громадське обговорення, наразі експерти опрацьовують пропозиції.

Петицію на підтримку цього законопроекту можна підписати за лінком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Емоції не викликають рак, – Супрун

Надрукувати
мітки:
коментарів
02 липня 2020
18 червня 2020
10 червня 2020
21 травня 2020
08 травня 2020
05 травня 2020
20 квітня 2020
03 квітня 2020
02 квітня 2020
30 березня 2020
28 березня 2020
25 березня 2020
21 березня 2020
16 березня 2020