Поділитись:

Українські заробітчани масово інвестують гроші в нерухомість на Батьківщині

Вівторок, 27 серпня 2019, 08:27

Трудові мігранти з України все частіше інвестують зароблені за кордоном гроші у нерухомість на Батьківщині.

Про це повідомляє Економічна правда, посилаючись на видання Financial Times.

Сьогодні левова частка заробітчан виїжджає на роботу в Польщу. Переважно це мешканці західних регіонів України, розташованих навколо Львова, де проживає близько 1 мільйона осіб.

У 2018 році заробітчани відправили додому рекордні 14,4 мільярда доларів за допомогою банківських переказів. Однак через недовіру до місцевих банків вони все частіше інвестують в інші активи – переважно в нерухомість.

У результаті навколо Львова ростуть багатоповерхові житлові комплекси, і забудовники говорять, що трудові мігранти є одними з їхніх найбільших клієнтів.

"Я купив абсолютно нову квартиру в минулому році, заплативши 42 тисячі доларів готівкою", – розповів 27-річний Сергій перед тим, як сісти на автобус, що курсує зі Львова до Варшави.

Протягом майже трьох років він заробляв 1500 доларів на місяць, готуючи в польському ресторані. Це майже втричі більше, ніж платять місцеві заклади.

Окрім заробітчан із західної частини країни, все частіше на заробітки за кордон виїжджають жителі східної і південної України.

Глава Fundacja Nasz Wybor, варшавського Фонду підтримки українців в Польщі, підтвердив це.

"Відсоток прибуваючих сюди зі східної та південної України збільшився. Раніше це були в основному західні українці. Зазвичай вони ходять туди-сюди (через кордон, – ред.)", – сказав він.

На околиці Миколаєва, міста з населенням 14 тис. осіб на заході України, де покоління росли в традиційних одноповерхових будинках, будується безліч нових розкішних об'єктів. Місцевий житель Роман Федоров підрахував, що половина з них фінансується трудовими мігрантами.

"Це Італія ... Ця жінка багато років працювала в Італії, щоб утримувати свою сім'ю, а потім вийшла заміж за італійця, і близько п'яти років тому цей будинок почали будувати, – розповів він, вказуючи на велику віллу з колонами біля входу. – Цей – будує молода пара, яка працює у Франції. А власники цього будинку заробляють гроші в Чеській Республіці. Ще один он там – вони роками працювали в Росії, але тепер їдуть у Європу на роботу, щоб закінчити будинок. Перший на вулиці побудований за гроші, зароблені в Польщі".

Деякі жителі не хочуть спілкуватися з журналістами, тому що бояться привернути увагу податкової інспекції до своїх закордонних доходів, зазначив він.

Серед переваг роботи за кордоном – отриманий досвід.

"Досвід має дуже важливий освітній ефект, який підвищує продуктивність працівників, які повертаються", – підкреслив аналітик Investment Capital Ukraine Михайло Демків.

Цю точку зору підтримують і українські робітники.

Повернувшись на околицю Миколаєва, будівельники, найняті для зведення цегляних колон для нового будинку, обмірковують, як повернутися до Польщі. Обидва закінчують будувати нові сімейні будинки.

"Добре, що (трудові мігранти, – ред.) повертають ці гроші і будують ці будинки, оскільки це створює робочі місця, але нам платять у кілька разів більше за цю роботу в Польщі", – сказав Роман.

Його колега Ігор, який нещодавно працював на польській вугільній шахті, додав, що чекає нового запрошення знову працювати в Польщі.

Попри позитивні, є й негативні наслідки робочої міграції – Мінсоцполітики України посилається на брак робочої сили всередині країни і приплив твердої валюти.

Окрім того, інтеграція з ЄС, включаючи ринок праці, створює тиск на підвищення зарплат, зазначив керуючий партнер Western Ukrainian Management Consulting Андрій Бейзік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 вересня 2020
26 серпня 2020
19 липня 2020
17:00
14 липня 2020
09 липня 2020
26 червня 2020
25 червня 2020
24 червня 2020
12 червня 2020
24 травня 2020
13 травня 2020
04 травня 2020
24 квітня 2020