Поділитись:

Під час «Фронтери» волинським підліткам організують «перше побачення» (фото)

Понеділок, 19 серпня 2019, 09:35

II Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера», який відбудеться в Луцьку 4-6 жовтня цього року, порадує двома додатковими сценами – для молоді і дітей.

«Цьогоріч «Читомо» опублікували дані дослідження, згідно з яким в Україні 37 % опитаних не прочитали за рік жодної друкованої книжки, натомість звичка дивитися щодня телевізор присутня у 58 %. Ця статистика відображає і рівень читання серед дітей, серед яких все більше користувачів гаджетів. І це не вина дітей. Ми, дорослі, не змогли показати їм, що читання – це корисно, ба більше, це цікаво. І молодіжна та дитяча програми в рамках фестивалю «Фронтера» – спроба нашої команди вплинути на ситуацію хоча б в Луцьку й області», – розповіла директорка фестивалю Елла Яцута.

Про дитячу сцену

Минулого року під час «Фронтери» організатори вперше спробували провести кілька заходів для дітей.

«Тоді дитяча сцена була скоріше «експериментальною». Діти – дуже правдива аудиторія, вони не будуть слухати, гратися чи посміхатися просто так. Але заходи тривали протягом 5 годин, і дітлахи були задіяні весь час. Їм було цікаво! Наступного дня батьки привели їх знову. Після численних позитивних відгуків ми вирішили, що наступного року будуть діяти дві повномасштабні сцени – для підлітків та дітей до 10-річного віку», – розповіла координаторка дитячої сцени Іванка Антонюк.

Вона додала, що заходи дитячої сцени – це переважно майстерки з ліплення, створення казкових персонажів, листівок, читання й забавлянки з письменниками.

До речі, за підтримки управління освіти, науки і молоді Волинської ОДА на фестиваль організують приїзд дітей з Ковельського, Ківерцівського, Рожищенського районів.

«Ми чекаємо пропозицій від інших районів чи ОТГ. Якщо вони зацікавлені допомогти з приїздом дітей, ми проведемо додаткові події», – додала координаторка.

Про молодіжну сцену

«Вже не діти, ще не дорослі – підлітки перебувають у такому «межовому» стані, через що їхні зацікавлення і потреба не завжди враховуються. Якщо говорити про літературу, то їм уже нецікаві казочки і пригоди, вони бажають чогось гострішого, ближчого до реального життя. Але і глобальні проблеми дорослих, типу політики й економіки, їх теж не надто цікавлять. Підлітки не будуть бавитися ляльками і ліпити з пластиліну книжкових героїв. Сидіти і дискутувати з розумним виглядом про ідеї Забужко чи Прохаська не будуть теж, принаймні більшість із них. Щоб молодь слухала, треба говорити з нею її мовою і про те, що їй цікаво. Із цим вже доволі непогано справляються українські автори», – додає координаторка молодіжної сцени Віталіна Макарик.

Вона вважає, щоб молодь почула, треба, як мінімум, звести їх докупи – читачів із книжками, підлітків – з письменниками, створити круту і невимушену атмосферу.

«Особливо це важливо для тих юнаків і дівчат, які мешкають у сільській місцевості, куди сучасні і популярні автори зазвичай не доїжджають. Я сподіваюся, що «Фронтера» стане таким медіатором, яка допоможе влаштувати багатьом волинським підліткам «перше побачення» з людьми, які талановито пишуть для і про них», – каже Віталіна.

Організатори додають, що важливим є не лише заохотити дітей і підлітків до читання, але й залучити до партнерства навчальні заклади, заклади культури, місцевий бізнес, різноманітні гуртки – усіх, хто може розповісти про фестиваль чи допомогти організаційно та фінансово.

«Ми відкриті до співпраці. Це потрібно, аби якомога більше наших дітей познайомити з книгою та забезпечити для них справді яскраві літературні вихідні», – зазначила Елла Яцута.

Довідково:

II Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» відбудеться в Луцьку 4-6 жовтня 2019 року. Організатори: Департамент культури Луцької міської ради, ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», громадський діяч Роман Бондарук.

Під час фестивалю у різних локаціях міста діятимуть три сцени – основна, молодіжна та дитяча. Квитки можна придбати онлайн: bit.ly/2MpscMB.

Вхід на заходи молодіжної та дитячої сцени вільний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 травня 2020
02 березня 2020
27 лютого 2020
19 лютого 2020
10 лютого 2020
27 січня 2020
22 січня 2020
15 січня 2020
06 січня 2020
03 січня 2020
26 грудня 2019
16 грудня 2019