Поділитись:

Лицарські бої і середньовічна дискотека: яким буде "Князівський бенкет" у Луцьку

П'ятниця, 16 серпня 2019, 16:00

Уже вчетверте в Луцьку дзвенітиме підковами, мечами і кубками, співатиме, танцюватиме і блазнюватиме, смакуватиме, цвістиме і пахнутиме фестиваль середньовічного духу «Князівський бенкет».

Він відбудеться 25 серпня. Початок урочистої ходи о 16:00 з Театрального майдану. Далі фестиваль триватиме на Замковій площі та у Луцькому замку. Вхід вільний, – інформує управління туризму та промоції міста Луцької міської ради. 

Цей захід перенесе нас в історичну епоху Середньовіччя древнього Лучеська на Стиру. Стержневою ідеєю й основоположною подією фестивалю є з’їзд європейських монархів 1429 року, коли до Луцька для дипломатичних переговорів прибули королі, монархи, імператори та інші поважні гості з усієї Європи. Після проведення цього заходу наше місто було нанесене на усі європейські карти, а слава про з’їзд збереглася у віках. Фестиваль присвячений 590-ій річниці цієї події.

Його організатори докладають максимум зусиль, аби захід був цікавим і пізнавальним для людей різних вікових груп та інтересів, щоб «Князівський бенкет» став справжнім родинним міським святом. 

Гості фестивалю матимуть змогу хоча б на один день поринути у Середньовіччя: ознайомитися з буденним і святковим життям містян і князівського двору, лицарськими боями, забавами, майстер-класами традиційних ремесел та кухнею часів Середньовіччя. Кожен новий фестиваль готує для відвідувачів інтригуючі й несподівані сюрпризи. Не буде винятком і цьогорічний. 

Кравці уже роблять останнй шов на новому вбранні князя, готують святкові плаття чарівні панночки, начищають до блиску обладунки перед турніром найвідважніші бійці луцької «Айна Бери», прислухаючись, чи не чути часом дзвону підков коней рицарів ордену Паладинів та кінного театру «Каретний двір». Проводять останні репетиції музичні гурти «Бурдони Черна», «Аколлада», «Вервечка», «Kings & Beggars» з танцюристами з «Бельтайну». Придворні вчені дами й мужі дописують останні рядки пізнавальних наукових лекцій. Вчать ролі актори театру «ГаРмИдЕр» і студії «Догори дригом». Пакують найкращий крам поважні купці й вмілі ремісники, вирушаючи на святковий ярмарок. Варять свіже пиво монахи, пасічники наливають у бочки запашний мед. А в далекому Мінську закінчують вкладати валізи артисти гурту «PAWA», аби вирушити в дорогу до Луцька, де вони вперше проведуть для гостей князя Вітовта середньовічну дискотеку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 липня 2020
20:00
14:24