Поділитись:

Підвищення зарплати педагогам може "стривожити" місцеві бюджети

П'ятниця, 16 серпня 2019, 09:53

Із 1 вересня на 10 відсотків зросте заробітна плата педагогів дошкільної, позашкільної та професійної освіти.

Платити її доведеться із місцевих бюджетів, але механізмів компенсації «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади», як те гарантує Конституція, наразі не передбачено. Тож, на думку фахівців Аналітичного центру Асоціації міст України, це може призвести до значного розбалансування місцевих бюджетів вже у ІV кварталі 2019 року.

На офіційному сайті уряду оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 року № 695 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 22». Нею Кабмін підвищив із 1 вересня 2019 року на 10 відсотків посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам, оплата праці яких здійснюється за рахунок місцевих бюджетів і яким не підвищили посадові оклади у 2018 році. Йдеться про педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійної (професійно- технічної) освіти та інших педагогічних працівників, окрім тих, заробітна плата яких фінансується з освітньої субвенції.

Асоціація міст України звертає увагу на те, що жодних компенсаторних механізмів місцевим бюджетам із державного бюджету на виконання цієї постанови не передбачено. Пункт другий акта – пряме порушенням статті 142 Конституції України, відповідно до якої «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою». Зважаючи на це, АМУ прогнозує значне розбалансування місцевих бюджетів уже в ІV кварталі 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінфін хоче скоротити кількість вчителів, а тоді підвищити зарплати: освітяни обурені

Надрукувати
мітки:
коментарів