Поділитись:

Літні канікули: гаджет чи "бити кропиву палкою – і бути щасливим"?

Неділя, 04 серпня 2019, 07:40

“А от у наш час були нормальні діти, гралися з друзями, на свіжому повітрі гуляли. А це ж якийсь жах! Від телефонів-планшетів не відриваються…’’

Мене завжди дивували люди, які причиною всіх бід з дитиною вважали саме техніку. Не хочеш йти гуляти з однолітками? – То все твої гаджети! Що значить - не поїду в село до дідусів-бабусь на канікули? – То все твої гаджети!

Справді, сучасні діти з народження опановують технології і цікавляться новинками у сфері девайсів. Віртуальний світ з необмеженим потоком інформації приваблює. Проте це не привід для надмірного контролю і переживання за підлітків.

Так, раніше уявлення про вільний час дитини принципово відрізнялося від сучасного. Батьки могли віддати її на усе літо в село, щоб побачила та відчула "справжнє" життя. Свіже повітря, продукти без ГМО, річка, ліс, сусідська дітвора і бабусині пироги, які творять чудеса. Ну власне десь так і описує найкращі канікули старше покоління.

Думаю, що кожен підліток хоча б раз чув вислів: «Та яке дитинство у тих інтернетах. Просиджуєте години, світу білого не бачите...”

По-перше, наразі сучасна молодь не потребує задовольняти свою цікавість в таких умовах, як раніше жили їхні батьки. Ми прагнемо нових знань і умінь, які будуть впливати на наш подальший розвиток, тому Інтернет відіграє далеко не останню роль у нашому існуванні. У нас теж є список літератури на літо. Іноді ці книги – в гаджеті. Там же – програми з вивчення мов, аудіо-уроки і т.д. Оскільки зараз настала епоха інформаційного буму, в пріоритеті у підлітків є і буде ерудованість та обізнаність про навколишній світ.

По-друге, канікули це, як не дивно, ще і відпочинок! Дозвольте своїй дитині провести цей час так, як вона того захоче. Поважайте особистий простір та не поспішайте позбутись усіх гаджетів, аби захистити дитя від просиджування вдома. Інтернет для підлітка – це простір, який дозволяє бути собою, ділитись ідеями та підтримувати спілкування з людьми, які дарують позитивні емоції. Та і доволі безглуздо у 21 столітті намагатись ізолювати дитину від техніки, аргументуючи згубним впливом.

Не потрібно забувати, що канікули – це не можливість позбутися дитини на деякий час і відправити її кудись на власний розсуд чи вигнати надвір безвекторно "гуляти і гратися". Так, дворова гра, як культурний феномен, померла для молоді. Але чи означає це все, що у нас немає справжніх канікул? Ні, просто сучасні діти ростуть в інших умовах і теж потім згадуватимуть дитинство як найщасливішу пору життя. Нарікаючи своїм нащадкам, що "от ми в ваші роки в Інтернеті сиділи, а не по космосах всяких шастали".

У сучасних дітей – сучасне дитинство.

А на контент, який вважаєте небезпечним – завжди можна встановити обмеження. І так, друзі, з якими ваша дитина "гулятиме" – це теж не завжди плюс. Ну бо вони разом можуть не лиш на скакалці скакати.

І альтернативу цілодобовому просиджуванню в гаджетах дитина сама собі не організує. Пропонуйте їй альтернативу.

Якщо що – "бити кропиву палкою – і бути щасливим" – не альтернатива.

 

Рубрика СІМ_СОРОК є формою блогу, в якій журналісти виступають як вільні дописувачі та висловлюють своє бачення тих чи інших ситуацій. Редакція може не поділяти думку автора. Якщо в публікації вказана інформація, з якою Ви не погоджуєтесь, зв'яжіться з редакцією.

Надрукувати
мітки:
коментарів
07 квітня 2020
22 березня 2020
13 березня 2020
02 березня 2020
27 лютого 2020
22 лютого 2020
07 січня 2020
06 січня 2020
07 грудня 2019
18 жовтня 2019
15 жовтня 2019
11 жовтня 2019
04 жовтня 2019
23 вересня 2019