Поділитись:

Причастя з однієї ложки: чи можна підчепити інфекцію

Вівторок, 30 липня 2019, 19:31

фото ілюстративне 

Протоієрей Володимир Долгих запевнив, що заразитися чимось від інших людей, причащаючись з однієї ложки, запиваючи з однієї чашки, прикладаючись до ікон, не можна. 

Про це інформує портал Православна Волинь із посиланням на Спілку православних журналістів. 

"Подібного роду питання почали з'являтися тільки в наш "освічений" час. У всі попередні історичні періоди, в християнських державах, коли населення набагато більше було піддано різного роду епідеміям, люди дивилися на хвороби, що їх посилались ним, як на кару Божу, надісланою за гріхи. Втіха ж і спасіння знаходили в покаянні і причасті Христових Таїн. Нікому тоді навіть в голову не приходило допустити, що можна заразитися, причащаючись з іншими людьми", – зауважив священнослужитель. 

"Саме Таїнство преложення хліба і вина в Тіло і Кров Спасителя – це вже, якщо так можна висловитися, процес, який порушує єство. Господь в силах зупинити і дію всякої зарази, якій не місце поряд з найбільшою Святинею християнства", – додав він. 

Також Володимир Долгих зауважив, якщо припустити, що підчепити якусь інфекцію все ж можливо, то священики, які облизують ложку після причастя, після всіх прихожан, "стали б просто ходячими переносниками усіляких хвороб". До того ж, з його слів, велика кількість храмів розташовані при інфекційних лікарнях і туберкульозних диспансерах, при колоніях і слідчих ізоляторах. За людськими мірками, ризик заразитися в таких місцях набагато вищий. Але і в цих храмах, як і в звичайних, за традицією священник теж облизує ложку.

Також священнослужитель навів, як приклад, слова отця Олександра Григор'єва, настоятеля тюремного храму св. Олександра Невського в "Хрестах":

"Я був іподияконом починаючи з 1979 року. Потім довгий час служив дияконом і бачив, як служать багато старих протодияконів. Під час перебування Святійшого Патріарха митрополитом Санкт-Петербурзьким і Ладозьким я був економом і всюди з ним їздив. Часом з 10 чаш причащалася величезна кількість людей, і потім ми ці чаші споживали. Самі розумієте, що серед тисяч причасників напевно є і хворі люди. І наші протодиякони, які служать по сорок і більше років, до цього дня споживають Дари, що залишилися і нічим не хворіють. Богу служить весь світ і Йому нічого не варто підпорядкувати собі бактерії і мікроби". 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 червня 2020
14 червня 2020
30 травня 2020
29 травня 2020
20 квітня 2020
18 квітня 2020
17 квітня 2020
15 квітня 2020
12 квітня 2020
11 квітня 2020
07 квітня 2020