Поділитись:

Не бачу загроз, якщо в області буде три райони, – голова Волиньради

Понеділок, 29 липня 2019, 18:05

Щоб прийняти виважене рішення про кількість районів на Волині, потрібно мати повну інформаційну картину їхніх функцій в державі.

Про це заявила голова обласної ради Ірина Вахович, – повідомляється на сайті Волинської облради.

Зі слів голови, їй як науковцю імпонує пропозиція Мінрегіону України про поділ області на 3 райони з центрами у Луцьку, Ковелі та Володимирі-Волинському.

За розрахунками фахівців, в Луцькому районі проживатиме 451 тисяча людей і він матиме площу 5,5 тисяч квадратних кілометрів. У Володимир-Волинському районі – 181 тисяча мешканців, його площа – 2,4 квадратних кілометри. Найбільшим за площею урядові чиновники пропонують зробити Ковельський район – 12 тисяч квадратних кілометрів. Орієнтовна кількість населення цієї території – понад 400 тисяч осіб.

У волинських еспертів є пропозиція створити в області 4, а не 3 райони. Четвертий пропонують об'єднати навколо Каменя-Каширського, долучивши нинішні  Любешівський, Ратнівський, Камінь-Каширський та частину Маневицького району (без Колківської та  Красновільської ОТГ).

Ірина Вахович вважає, що до такої пропозиції потрібно ставитися стримано, дбаючи про ефективну стратегію розвитку області.

"Якщо з районами будуть бюджетні взаємовідносини, то, можливо, формат 4 районів буде вигідний. Адже якщо ці райони матимуть серйозні функції, то ми виграємо в тому, що  державне фінансування буде більшим. Але, в принципі, я не бачу загроз, якщо в області буде три райони, як пропонує Мінрегіонбуд. Північ Волині хоче до Ковеля, а не до Каменя-Каширського. Адже Камінь-Каширський на сьогодні не є полюсом росту. Саме тому Любешів, Маневичі та Ратне не хочуть до нього центруватися. Залишається величезний ризик депресивного майбутнього для території Камінь-Каширської району. Коли ми ведемо мову про регіональну економіку, то розуміємо, що, в першу чергу, вона базується на теорії розміщення, яка передбачає, що райони повинні ділитися за певними критеріями. Центр повинен бути рівновіддалений, в ньому має бути розбудована інфраструктура, наявні кадровий та інші потенціали. Всі ці фактори мають забезпечувати одинакові стартові умови для кожної території. У нашому волинському випадку, розділяючи область на три райони, маємо впевненість про їхню самодостатність. А ось якщо поділимо на 4, то матимемо один депресивний. Звісно, в умовах, якщо активно запрацює КП "Волиньприродресурс", північні райони матимуть більше можливостей для економічного розвитку", – пояснює голова облради.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 травня 2020
22 квітня 2020
19 квітня 2020
28 лютого 2020
21 лютого 2020
17 лютого 2020
10 лютого 2020
05 січня 2020
01 січня 2020
12 грудня 2019
26 листопада 2019
18 листопада 2019
15 листопада 2019