Поділитись:

За два роки в ОСББ "Сагайдачного, 20" у Луцьку зробили 27 капітальних робіт

Вівторок, 30 липня 2019, 20:00

У Луцьку створено 460 ОСББ. І, як показує досвід, – це найліпший метод господарювання у багатоквартирному будинку.

Особливо ефективною є діяльність ОСББ там, де головою є людина, яка має досвід такої роботи та неабияк віддана їй. Журналіст ІА «Конкурент» поспілкувався з Людмилою Гладун, яка уже понад 16 років дає лад не одному багатоквартирному будинку, стільки часу вона створює комфорт та тепло не одній сім’ї. Сьогодні вона управляє шістьма будинками у п’ятьох  ОСББ.

Першим будинком, у якому набивала шишки, був власний на вулиці Космонавтів, згодом – ОСББ «Надія-Волинь». Людмила Гладун пригадує, що була змушена робити реконструкцію гуртожитку під житловий будинок, як новий об’єкт.

Уже 11 рік жінка – голова ОСББ «Світанок-2012». Показує чисті під’їзди і розповідає, що за стільки років  тут було багато зроблено: перекритий дах, встановлене індивідуальні теплові пункти, замінили вікна, встановили шестикамерні балконні рами, чотирьохкамерні вхідні двері, замінили двері у під’їзди.

Член правління Член правління "Світанок-2012" Лариса Романюк і Людмила Гладун

«Перший кредит взяли на 222 тисячі гривень  і за один опалювальний сезон зекономили повністю, другий на – 439 тисяч і також за один опалювальний сезон повернули. У під’їздах після опалювального сезону я завжди вивішую міський тариф і те, скільки нам вдалося зекономити», – розповідає голова правління.

За «теплими кредитами» Людмила Гладун звертається у Луцьку міську раду. З її слів, по «Світанку» 57,2% кредиту повернула держава, міська рада усі 5 років платила відсотки.

«А зараз вони роблять так: дають 30% тіла від кредиту і 40% + ті, що мають субсидії, дає Київ на матеріали, а робота – за наші кошти. 30 % з відсотками ми маємо повернути. Наприклад, ОСББ «Щусева 2 та 4» взяли кредит на суму 784 тисячі. Нам лишилося виплатити лише 439 тисяч, а все інше гасить держава. На 5 років обов’язковий платіж з кожної квартири становить 50-70 гривень. Уявіть: 70 гривень чотирьохкімнатна квартира.  І кредит жителі повернули за один опалювальний сезон. Вони зекономили до 5 тисяч. То чого ж не брати такі кредити?  Держава ж допомагає. Люди просто бояться. Якщо кредит – то все. Перший кредит, коли і я брала, то також боялася. Це ж і людям потрібно донести, треба самій бути компетентною», – вважає жінка.

Але, як переконує, найекономніше, – це ОСББ «Сагайдачного 20». Тут за 2 роки зробили 27 капітальних робіт. І зараз готуються документи на енергоаудит – вони йдуть на утеплення одними з перших. Біля усіх під’їздів ОСББ – чисто і охайно, велика прибудинкова територія, на якій є великий дитячий майданчик, лавки і навіть власний сад, у якому ростуть різні фруктові дерева. 

Людмила Гладун каже, що саме на це ОСББ потрібно рівнятися всім – там живуть люди, які зробили надзвичайно багато. Там працювати легко і комфортно, бо усі дружні і робота – ніби на одному диханні.

«Коли беру будинок, мені потрібен хороший кістяк правління. Власники повинні запам’ятати одну просту істину: не голова працює, а ми разом. Це все, що зроблено, – залежало від власників. Будинок великий, але усі дружні, тому тут і працювати хочеться. Ми почистили підвали, по всіх під’їздах – світлодіоди. У  нас у кожному під’їзді, а також на вулиці, безкоштовно встановили камери. Особливо хочу подякувати членам правління Наталії Артемук, Тамарі Мохнюк, Людмилі Ковальчук, Петрові Рожку, Вікторії Платоновій, Галині Філозоф, Юрію Адамчуку, Юлії Лех, Мілі Івановій, Олені Сікорській, Ростиславу Гребінюку. Завдяки їм робота ОСББ злагоджена», – розповідає Людмила Гладун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 червня 2020
05 червня 2020
20:00
04 червня 2020
15:50
02 червня 2020