Поділитись:

Фіскали пішли в поля: на Волині перевірили аграріїв

Четвер, 18 липня 2019, 09:50

В ході операції «Урожай» на Волині спеціальні комісії та робочі групи, до складу яких входять представники органів ДФС, вже провели 15 рейдів, в ході яких обстежено 67 місць здійснення діяльності.

Під пильний погляд фіскалів та інших контролюючих структур потрапили 49 юридичних осіб та 38 підприємців - фізичних осіб, – інформує ГУ ДФС у Волинській області. 

Як з’ясувалося в ході цих заходів, не усі бізнесмени-аграрії, котрі мають найманих працівників, дотримуються вимог закону щодо офіційного працевлаштування робітників та повної сплати податкових платежів. Зокрема, фіскали переконали керівників сільськогосподарських підприємств підвищити оплату праці 38 найманим працівникам, а також офіційно працевлаштувати більше 150 осіб. Окрім того, завдяки зусиллям фіскалів додатково укладено з громадянами та зареєстровано 261 договір оренди земельних паїв, що використовуються з комерційною метою.

«Фінансовий ефект перших тижнів операції «Урожай-2019» – щомісяця понад 200 тисяч гривень додаткових надходжень ПДФО, майже 250 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і 19 тисяч гривень військового збору. Не менш важливо, що громадяни, котрі працюють у сільському господарстві, отримали офіційне робоче місце, яке гарантує соціальний захист у випадку настання страхового випадку», – наголошує начальник ГУ ДФС у Волинській області Світлана Савчук.

Як підкреслила керівник волинських фіскалів, щоб забезпечити якісний контроль за дотримання законодавчих вимог в аграрній галузі, а особливо за використанням земельних ділянок з комерційною метою, було окремим розпорядженням визначено план заходів, що передбачає ретельний аналіз діяльності господарюючих суб’єктів аграрної галузі та вивчення ситуації безпосередньо на місці здійснення діяльності.

«Як бачите з результатів обстеження, факти недотримання гарантій у сфері оплати праці, а також випадки, коли окремі особи обробляють з комерційною метою земельні ділянки понад обсяги, передбачені для ведення особистого селянського господарства, тобто більше 2 гектарів, мають місце в області. Вкотре нагадуємо, що здійснення діяльності в аграрному бізнесі за таких умов передбачає інші умови оподаткування та залучення найманих працівників, які повинні отримувати легальну зарплату з відповідними відрахуваннями до бюджетів», – підсумувала Світлана Савчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 липня 2020
20:00
13 липня 2020
12 липня 2020