Поділитись:

З нуля: децентралізатор пояснив, що буде з Луцьком і Прилуцьким

Вівторок, 16 липня 2019, 09:00

Епопея зі створенням Луцької міської ОТГ тягнеться вже роками і ось 15 липня під час сесії цей процес депутати Прилуцької сільської ради розпочали від нульової позначки.

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України. 

Зі слів Валентина Малиновського, консультанта з правових питань Асоціації міст України, який працює в області в межах проекту «ПУЛЬС», що його АМУ втілює за підтримки USAID, через багаторазові вето сільського голови Валентина Арчибасова на децентралізаційні рішення «депутати розпочали із самого початку процес приєднання до Луцька».

Він наголосив, що на сесії 15 липня 2019 р. 10 депутатів Прилуцької сільської ради, а це дві третини від загальної кількості, проголосували за ініціювання пропозиції щодо добровільного приєднання територіальної громади Прилуцької сільської ради до територіальної громади м. Луцька та затвердження порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного приєднання до територіальної громади міста обласного значення Луцька.

"Усе лише розпочинається вчергове",  – зазначив Малиновський.

Нагадаємо, що приєднання до Луцька Прилуцької сільської ради, що у Ківерцівському районі, могло відбутися ще декілька років тому. Депутати сільської ради 29 вересня 2017-го проголосували за відповідне рішення, проте на нього наклав вето сільський голова Валентин Арчибасов.

Вважаючи такі дії сільського голови неправомірними в січні 2018 року депутати подали заяви в прокуратуру, поліцію та облраду. 

У березні 2018 року депутати Прилуцької сільради дали знову згоду на об′єднання. Проте сільський голова втретє зупинив дію обєднання з Луцьком. Відтак, депутати Прилуцької сільської ради не ухвалили рішення про надання згоди на об′єднання із Луцьком.

Додамо, що наразі Прилуцька територіальна громада, до якої входять села Прилуцьке, Дачне, Сапогове, Жабка – єдина, що може приєднатися до міста Луцька, адже всі інші суміжні громади утворили власні ОТГ.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Задрало!» – мешканці Луцького району прийшли розбиратися з обленерго (фото)

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 травня 2022
15 травня 2022
14 травня 2022
13 травня 2022
18:47
08:05
12 травня 2022