Поділитись:

Як не стати жертвою інтернет-шахраїв: поради від волинських патрульних

Понеділок, 15 липня 2019, 13:38

Чи не щотижня на службу "102" надходять повідомлення, що громадяни стали жертвами інтернет-шахраїв.

Тож у патрульній поліції Волині підготували корисні поради для тих, хто купує в інтернеті. 

1. Переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт (фішинг – вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних клієнтів онлайнових аукціонів, сервісів з переказу або обміну валюти, інтернет-магазинів).

2. Не вказуйте реквізити банківської карти. Працівники банку ніколи не запитують інформацію щодо даних вашої банківської карти. Вона і так є у банківській базі.

3. Перевірте невідомий номер на сайті кіберполіції. Якщо на ваш номер надійшло СМС сумнівного змісту, перевірте цей номер на сайті кіберполіції у розділі "Стоп фрауд". Можливо, шахраї вже у базі кіберполіції. Також у цьому розділі можливо перевірити банківську карту та посилання на сумнівний сайт (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/).

4. Зателефонуйте у банк і заблокуйте карту. Якщо гроші зникли з рахунку, телефонуйте в банк з проханням заблокувати картку та відмінити переказ коштів.

5. Використовуйте післяплату. Це унеможливить шанси шахраїв заволодіти вашими коштами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
12:57
09:30
02 липня 2020