Поділитись:

МОЗ хоче прирівняти електронні сигарети до традиційного куріння

Понеділок, 15 липня 2019, 10:40

Міністерство охорони здоров'я України пропонує на законодавчому рівні ввести визначення електронних сигарет та обмежити продаж тютюну. Це допоможе зберегти здоров’я українців, а також наблизить законодавство до європейських стандартів.

Про це в мережі Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

У МОЗ пропонують заборонити продаж таких тютюнових виробів:

  • Так званий “жувальний тютюн”.
  • “Смачний” тютюн для самокруток та сигарети із характерним запахом або смаком.
  • Сигарети, в яких міститься більше 1 мг нікотину, 10 мг смоли та 10 мг монооксиду вуглецю.
  • Тютюнові вироби з вітамінами, кофеїном або добавками, що створюють враження, ніби куріння має переваги для здоров'я.
  • Тютюнові вироби з добавками, які роблять дим кольоровим або полегшують його вдихання та засвоєння.
  • Тютюнові вироби з добавками, які мають канцерогенні, мутагенні або репродуктивно токсичні властивості у неспаленій формі.

У фільтрі, папері чи капсулах не має бути домішок, ароматів, нікотину.

Буде заборонено сигарети та тютюн для самокруток, що містять смакові та ароматичні добавки у фільтрі, папері, упаковці чи капсулах.

Електронні сигарети пропонують прирівняти до традиційного куріння.

Вперше на законодавчому рівні буде введено поняття електронних сигарет та інших способів споживання тютюну. Буде визначено, що і згоряння тютюну, і тління, і нагрівання — це все куріння. Курити їх у приміщенні заборонено. Так само заборонено рекламувати будь-які сигарети та тютюнові вироби незалежно від способу їхнього споживання.

Пропонується збільшити площу, де попереджатимуть про шкоду від куріння.

На кожній упаковці сигарет, крім напису, має бути кольорове фото, яке попереджає про наслідки для здоров’я. І це попередження має займати не менше 65 % площі сигаретної упаковки, і не менше 30 % площі упаковки електронних сигарет чи контейнерів для заправки.

"Такі обмеження є частиною європейської практики — вони вже три роки діють у країнах ЄС. Україна також зобов’язана їх впровадити, згідно з Угодою про Асоціацію. Запропонований законопроект дасть змогу закрити шпарини в законодавстві, якими користуються виробники сигарет, зокрема електронних. Він також допоможе скоротити споживання тютюну та позитивно вплине на здоров’я українців", – йдеться у дописі Уляни Супрун.

Щороку від хвороб, спричинених тютюновою залежністю, у світі помирають 7 млн людей, 900 тисяч із них не є курцями. І хоча кількість курців в Україні останнім часом зменшується, показники досі є високими. А серцево-судинні хвороби лишаються лідером серед причин смертності українців.

Відповідний законопроект опубліковано для громадського обговорення. Ознайомитися з ним можна тут https://bit.ly/2RThXRk

Якщо ви маєте пропозиції до законопроекту про боротьбу з курінням, надсилайте їх до 20 липня в Директорат громадського здоров'я МОЗ України : 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7 або електронному [email protected]

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 травня 2020
28 травня 2020
22 травня 2020
14 травня 2020
08 травня 2020
05 травня 2020
25 квітня 2020
20 квітня 2020
16 квітня 2020
14 квітня 2020
13 квітня 2020