Поділитись:

Гриневич похвалила Волинь за впровадження освітньої реформи

Вівторок, 09 липня 2019, 14:50

Інвестиція в освіту, забезпечення доступу кожної дитини до дитячого садочка, якісної середньої освіти, якісної і ефективної професійної і вищої освіти –  пріоритет Кабінету Міністрів. І має стати таким же пріоритетом для місцевих керівників.

Про це говорили під час Координаційної ради з питань впровадження реформи у сфері освіти. Участь у засіданні, яке відбулося сьогодні, 9 липня, взяли також т. в. о. голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук, заступниця голови ОДА Світлана Мишковець, головна освітянка області Людмила Плахотна, директор департаменту фінансів Ігор Никитюк та представники Луцької міської ради, – повідомляє відділ інформаційної політики ОДА. 

Так, під час наради прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив місцевим керівникам прискорити підготовку до нового навчального року, особливо щодо матеріального забезпечення шкіл, закладів профтехсвіти, підключень до мережі інтернет та комплектації підручниками.

Із його слів, цього року за принципами Нової укріїнської школи навчатимуться вже 1 млн дітей. Важливо, що дітям подобається навчатися в новому середовищі. Тож його треба підтримувати і розвивати. Загальний обсяг державних інвестицій тільки в НУШ вже перевищив 7 млрд грн.

"У нас не так багато часу на підготовку всієї інфраструктури до нового навчального року. Мова про впровадження принципів Нової української школи, формування доступності освіти. Все, що стосується дітей, має особливий пріоритет", – сказав Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр нагадав, що реформа освіти передбачає вирішення цілого спектра питань – ліквідацію черги до дитячих садочків у 2020 році, матеріальне забезпечення шкіл, впровадження нових технологій у професійно-технічному навчанні. Під час наради Володимир Гройсман зв’язався з відділами освіти усіх регіонів країни і з’ясував хід освоєння бюджетних субвенцій. Цього року їх обсяг становить 1,215 млрд грн.

Окремо порушили питання створення центрів інклюзивної освіти. На сьогодні їх функціонує вже 561. Асигнування на роботу таких центрів цього року становить 504 млн грн.

Міністерка освіти й науки України Лілія Гриневич, своєю чергою, зазначила, що у 2019 держава не може повторити минулорічних помилок. Із її слів, у 2018 станом на перше вересня були повністю забезпечені класи лише в Сумській області та місті Києві. Всі решта – допрацьовували протягом навчального року.

"На цей рік в нас немає виправдань. Усі закупівлі мають бути проведені вчасно. Тим більше, що ми віддали освітню субвенцію на Нову українську школу значно раніше, ніж минулого року. Станом на 5 липня по всій Україні вже закуплено 18 % від потреби дидактичних матеріалів, 20 % меблів, 15 % комп’ютерного обладнання, 6 % від потреби мультимедійного обладнання", – повідомила вона. 

Окрім того, Лілія Гриневич поставила Волинь у приклад для інших регіонів. Адже область виділила співфінансування до державної субвенції у розмірі 102 %.

"Це надзвичайно позитивний приклад пріоритезації реформи освіти в області. Загалом, відсоток співфінансування по країні становить 33 %", – зауважила посадовиця.

Загалом, Волинська область ефективно працює над поставленими завданнями в процесі реформування освіти. Зі слів начальниці управління освіти й науки облдержадміністрації Людмили Плахотної, до 1 вересня усі школи, дошкільні заклади та заклади професійно-технічної освіти повністю будуть готові до навчального процесу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
29 жовтня 2020
28 жовтня 2020