Поділитись:

Волинь: ОПОРА звернулася до поліції через неналежну агітацію

П'ятниця, 28 червня 2019, 17:14

У Волинській області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА звернулися із заявами до поліції через розміщення на території виборчих округів №20 та №22 агітматеріалів без вихідних даних на користь кандидатів у нардепи та політичних партій-суб’єктів виборчого процесу.

Зокрема, 26 червня у селі Липини Луцького району спостерігачі ОПОРИ виявили білборд політичної партії «Опозиційна платформа – За життя. Об’єднані заради миру», який не містив вихідних даних. Відтак за вказаним фактом спостерігач звернувся до поліції.

Днем раніше у селі Гаразджа Луцького району (ОВО №20) спостерігач виявив білборд із гаслом «Опозиційний блок. Заможні регіони – сильна Україна!». На білбордах вказано, що замовником виступає однойменна громадська організація. Крім того, 24 червня представник ОПОРИ виявив такий самий білборд у селі Рованці Луцького району (округ №20). Відтак, у спостерігачів виникли питання щодо порядку фінансування такої агітаційної продукції, через що було повідомлено правоохоронців.

Нагадаємо, що 23 червня відповідно до постанови  №1182 ЦВК зареєструвала виборчий список кандидатів партії «Опозиційний блок» у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Список партії «Опозиційна платформа – За життя» ЦВК зареєструвала відповідно до постанови №1103 від 20 червня.

Також спостерігачі в округах №20 та № 22 26 червня написали заяви через білборди партії «Європейська Солідарність», які не містили передбачених законом відомостей. На білбордах у Луцьку розміщені гасла «Захистимо Європейське майбутнє України! eurosolidarity.org. Європейська Солідарність»  та «Обирай НАТО і ЄС долучайся! eurosolidarity.org. Європейська Солідарність» та містяться зображення лідера партії Петра Порошенка і кандидатів Ірини Геращенко (№3 у списку партії) та Михайла Забродського (№4 у списку партії). Білборди виявили у Луцьку на вулицях Дубнівській, Володимирській, Конякіна та на кільці поблизу вулиць Шопена-Перемоги-Василя Мойсея.

В межах округу №20 у селі Липини Луцького району виявили агітматеріал із гаслом «Захистимо Європейське майбутнє України! eurosolidarity.org. Європейська Солідарність» та зображенням кандидата Михайла Забродського. Зауважимо, що виявлений білборд був ще й залитий невідомою речовиною. Разом з тим, друкований матеріал не містив вихідних даних.

24 червня відповідно до постанови ЦВК №1210 зареєстрували кандидатів у нардепи, висунутих «Європейською Солідарністю» в одномандатних виборчих округах, а також відповідно до постанови ЦВК №1212 зареєстрували виборчий список кандидатів цієї партії.

Раніше, 24 червня, заявили представники ОПОРИ й на білборди та сітілайти із зображенням кандидата Андрія Білецького, який балотується по списку партії ВО «Свобода». На сітілайтах було розміщене гасло «На захисті країни. Андрій Білецький». Вказані агітматеріали без зазначення вихідних даних розміщені у місті Луцьку на вулицях Конякіна, Винниченка, Ковельській, Соборності, Домни Гордіюк та проспекті Волі.

23 червня відповідно до постанови ЦВК №1084 Андрія Білецького зареєстрували кандидатом по списку Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі під номером 2.

Нагадаємо, ОПОРА на Волині вже зверталася в поліцію щодо білбордів «Української стратегії Гройсмана», «Європейської Солідарності» та Інформаційного бюлетеня Радикальної партії Олега Ляшка «Слово Ляшка» без вихідних даних.

Відповідно до частини 6 статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборну агітацію фінансують із коштів Держбюджету, виділених на забезпечення ведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, коштів виборчих фондів партій, кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

Згідно з частиною 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України», партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Після реєстрації кандидатів матеріали передвиборної агітації повинні мати необхідні вихідні дані та бути розміщені за кошти виборчого фонду відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до частини 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Згідно зі статтею 212-13 КУпАП, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно передбачають накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження караються накладенням штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
08:00
17 травня 2022
12:15
16 травня 2022
15 травня 2022
13 травня 2022
12 травня 2022
18:15
11:15