Поділитись:

Приватизація та оренда комуналки Луцька: презентували дані з 1993 року

Понеділок, 24 червня 2019, 15:58

Будь-хто відтепер зможе у зручний спосіб подивитися онлайн базу про нерухомість майна територіальної громади Луцька (окрім земельних ділянок).

Платформу "Комунальна нерухомість" розробив та презентував Центр журналістських розслідувань «Сила правди» 24 червня у Луцьку.

База містить інформацію щодо приватизованого майна з 1993 року до початку 2019 року та щодо орендованого майна за 2015-2019 роки. Тут також є оцифровані дані щодо комунальних будівель та приміщень.

Втілити проект дозволив міжнародний фонд «Відродження, а технічною стороною займалося інтернет-агентство «Massimo».

Автори та координатори проекту Валентина Куць та Юрій Горбач розповіли, що працювали над проектом пів року. Інформацію брали у відділу комунального майна Луцької міської ради. Частина з них уже було у цифровому вигляді, а деяка інформація, зокрема щодо приватизації до 2000 року, була записана вручну. Одначе, це не є офіційним реєстром, тож для отримання витягів, копій документів тощо, варто звертатися до офіційних структур.

Юрій Горбач розповів, що у інших обласних центрах вже є подібні інтерактивні карти майна, однак створена луцька база дозволяє задавати фільтр для пошуку за багатьма параметрами. Її планують доповнити надалі. Наприклад, додати дані щодо терміну дії договору оренди тощо.

А щодо інтерактивної мапи, то подібну карту хочуть розробити у міській раді, зазначила заступниця начальника управління інформаційно-комунікаційних технологій Луцькради Наталія Хмель.

Варто звернути увагу на те, що вартість приватизації вказана без врахування 20% ПДВ. Окрім цього відсутня частина інформації щодо деталей приватизації об’єктів до червня 2000 року. Однак, як запевнила під час презентації керівник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко, інформація міститься в архіві і її можна доповнити.

Оновлення інформації щодо комунального майна сподіваються робити раз у квартал, раз у рік – щодо актуального переліку комунального майна та раз у квартал щодо приватизованого майна.

Присутні на презентації журналісти, депутати, представники громадськості зауважили, що проект справді корисний та потрібний. У перспективі бажаною є поява подібних реєстрів земельних ділянок та об’єктів комунального майна обласної власності. А також переліку майна, яке можуть здати в оренду. Ця інформація буде корисною для інвесторів.

Колишній луцький міський голова Богдан Шиба доповнив, що потрібно було би в реєстрі виокремити перелік тих об’єктів, які були у комунальній власності, але не пройшли традиційну процедуру приватизації, а втратити статус комунального майна іншим шляхом. Наприклад, мова йде про такі об’єкти, як стадіон «Авангард», котельня на вулиці Карбишева тощо.

Довідково:

Проект «Створення бази приватизованої та орендованої комунальної нерухомості Луцька» реалізовує ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». 

ЧИТАТИ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 серпня 2020
05 серпня 2020
03 серпня 2020
02 серпня 2020
27 липня 2020
26 липня 2020
22 липня 2020
18 липня 2020
17 липня 2020
09 липня 2020
30 червня 2020
29 червня 2020
28 червня 2020
27 червня 2020