Поділитись:

Щоб міста і села не були без світла: енергетики дали поради волинянам

Четвер, 20 червня 2019, 15:51

У ПрАТ «Волиньобленерго» закликають волинян дотримуватися правил техніки безпеки при поводженні з вогнем поблизу повітряних ліній електропередач та електроустановок.

У спекотну й вітряну погоду суттєво збільшується ризик виникнення пожеж. Неконтрольований вогонь може призвести до займання обладнання підстанцій, спричинити знеструмлення населених пунктів та становити загрозу для життя та здоров’я людей, – повідомляє прес-служба «Волиньобленерго». 

У ПрАТ «Волиньобленерго» наголошують про заборону розпалювання вогнищ в охоронних зонах ліній електропередач, межі яких встановлено залежно від класу напруги
лінії на відстані від крайніх проводів:

  • 0,4 кВ – 2 метри;
  • 10 кВ – 10 метрів;
  • 35 кВ – 15 метрів;
  • 110 кВ – 20 метрів.

Також в охоронних зонах ліній електропередач суворо заборонено влаштовувати будь-які сміттєзвалища, скиртувати солому, сіно, нагромаджувати дрова та інші легкозаймисті
матеріали, розміщувати звалища небезпечних відходів. Адже авіть від найменшої іскри може виникнути займання. Під дією вогню провід лінії електропередачі може перегрітися й обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом людей та тварин.

Якщо пожежа усе ж виникла – не панікуйте, телефонуйте за номером «101» і пам’ятайте, гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи вогонь гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами. При виникненні загрози пожежі в охоронній зоні ліній електропередач, у випадку виявлення обірваного проводу чи за створення іншої небезпечної ситуації поблизу електроустановок – телефонуйте на безплатну цілодобову лінію кол-центру товариства за номером 0-800-21-01-31.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 квітня 2020
16:15
09:16
05 квітня 2020
04 квітня 2020