Поділитись:

Яким буде новий сквер у центрі Луцька (фото)

Середа, 12 червня 2019, 17:17

У Луцьку на вулиці Градний Узвіз планують облаштувати новий сквер. По третині витрат обіцяють взяти на себе директор будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський, власник кафе Benedict Роман Околіта та Луцька міська рада.

Автор проекту, дизайнер Левко Давидюк розповів «Першому», яким буде сквер.

Більше місця для пішоходів

«Ми вирішили об’єднати пішохідну зону на Театральному майдані і на вулиці Лесі Українки. Зараз вони розірвані, бо всі паркуються біля магазину «Сім23». Ми ж залишимо в’їзд лише біля Палацу культури та з боку Градного Узвозу. Поставимо обмежувачі, щоб в пішохідну зону не могли заїжджати автомобілі», – пояснює дизайнер.

Парковка з газоном

У сквері планують облаштувати еко-парковку. Для цього між сегментами бруківки посіють траву.

«Це буде тверде покриття, але збоку воно виглядатиме, як газон. В Європі таке багато де використовують», – каже Левко Давидюк.

Під парковку відведуть менше місця, ніж є зараз, але змінять планування.

«Зараз парковка займає 180 квадратних метрів і на ній поміщається шість машин. Перерозподіливши площу, матимемо 135 квадратних метрів, на яких поміщатиметься 10 автомобілів», – зазначає автор проекту.

Зліва – еко-парковка

Простір без бар’єрів

«Ми проаналізували пішохідні напрямки і розмістили вуличні меблі, дерева так, щоб вони не заважали руху людей з Градного Узвозу на Лесі Українки, Театральний майдан. Простір плануємо зробити повністю безбар’єрним, щоб було зручно пересуватись мамам з візками, людям з інвалідністю, жінкам на підборах», – розповідає Левко Давидюк.

Зараз це місце має різні рівні і бордюри. Їх планують прибрати.

Старовинна бруківка і сучасна

Шашку Трилінського (бруківка, покладена у Луцьку у першій половині 20-го століття) дизайнер хоче залишити.

«Більше того – хочемо знайти ту, що залишилась після попередніх ремонтів, і докласти близько 30 квадратних метрів, щоб зробити плавний перехід від трилінки до сучасної плитки», – каже автор проекту.

«Якщо ми її вирівняємо і покладемо максимально щільно без великих швів, це покриття буде зручним», – запевняє він.

Сучасна ж плитка буде безшовною – вона максимально зручна для пішоходів.

Плитку викладуть у формі зигзагів

Світильники на землі і лавки-зигзаги

У сквері висадять чотири види дерев, серед яких – червонолистий клен Роял і платан. Загалом – 20 дерев і близько 85 кущів.

Освітлюватимуть зону ліхтарі і точкові світильники на бруківці. Бетонні лавочки з дерев’яним покриттям будуть у формі зигзагів. Вони повторюватимуть візерунки плитки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 червня 2020
17:05
31 травня 2020
09:48
30 травня 2020
14:00
10:35
29 травня 2020