Поділитись:

Освіта в тренді: Луцька ЗОШ №13

Четвер, 11 липня 2019, 20:10

Кожна школа в Луцьку чимось особлива. У кожній – свої традиції, звичаї. Спільне лише одне: кожен навчальний заклад прагне дати своїм учням хороші знання. І кожен з нас із вдячністю та теплом згадує ту школу, в якій навчався.

Луцька ЗОШ №13 розташована в передмісті на вулиці Чернишевського. Тут навчається багато талановитих і обдарованих дітей. Їх вчать учителі, які дійсно працюють за покликом серця.  

Журналіст ІА «Конкурент» побувала у школі. Нам розповіли про досягнення і проблеми навчального закладу. Ми побачили, чим живе школа, які її діти та вчителі, що вдалося досягти спільним зусиллями та що школі і досить болить.

Історія

2 вересня 1946 року – дата народження школи, яка розмістилася у довоєнному будинку. Заклад освіти почав діяти як Кучкарівська початкова школа. Першою її завідувачкою була Євдокія Волік. У першому 1946-47 навчальному році тут навчалися 62 учні. У 1952 році при школі було відкрито 5-6 класи, а в 1953 школа фактично стала семирічною.

ПРиміщення школи 1946 рокуПРиміщення школи 1946 року

Перший випуск відбувся у 1954 році. Школу тоді закінчили 25 учнів. Першим її відмінником стала Інна Самчук.

Станом на 18 травня 1954 року навчалися 145 учнів і працювали 7 вчителів.

1954 року розпочалося будівництво корпусу №1, яке було завершено в 1956-57 роках .

Старші класи почали навчатися в новому корпусі №1, а початкові класи залишилися на місці (корпус №2). У цьому ж приміщенні в 50-х роках діяла також вечірня середня школа (8-10 класи). Директором вечірньої школи був Василь Киричук.

З 1 вересня 1958 року школа почала функціонувати як восьмирічна. Перший випуск Кучкарівської восьмирічної школи відбувся в 1959 році. Її закінчили 20 учнів.

Кучкарівська восьмирічна школа діяла в період з 1 вересня 1958 року до початку грудня 1960 року.

Село Кучкарівка було приєднано до міста Луцька на початку грудня 1960 року. Таким чином, Кучкарівська восьмирічна школа стала Луцькою восьмирічною школою №13 з початку грудня 1960 року. Але реквізити школи були офіційно змінені з 1 вересня 1961 року.

Перший випуск Луцької восьмирічної школи №13 відбувся в 1962 році. Тоді школу закінчив 21 учень.

В 1961 році розпочалася добудова корпусу №1 (кабінет директора, класне приміщення, спортивний зал), яка завершилася 1967 року.

У 1983-1985 роках збудовано корпус №3 (майстерня, їдальня) та приміщення під склад.

В 1998 році було здано корпус №2 і школа стала функціонувати як середня. Перший випуск її відбувся у 2000 році.

Корпоративна культура

Завдяки особливостям мікрорайону, де всі практично одне одного знають, у закладі панують добросусідські, дружні стосунки. Як зазначає директор Роман Ващук, у школі –домашня атмосфера.

Роман Ващук><span class=Роман Ващук

У стінах навчального закладу часто проходять свята, які ще більше зближують дітей та вчителів.

Як розповіла заступник директора з виховної роботи Ірина Грешта, до традицій школи можна зарахувати конкурси талантів, зустрічі випускників, новорічні ранки, різноманітні екологічні акції. До Всесвітнього дня здоров’я традиційно у школі – тиждень здоров’я. На подвір’ї школи щоранку о 7:40 всі вчителі та діти школи роблять ранкову зарядку.

«Уперше цього року в нас було вшанування кращих учнів школи – талановитих, обдарованих, креативних, які займаються спортом, декоративно-ужитковим мистецтвом, які гарно малюють, які брали активну участь у творчому звіті школи, є учасниками хореографічного колективу, вокального і хорового співу. Цих всіх діток ми нагородили», –  каже Ірина Грешта.

Також директор школи започаткував нову традицію – «Одягни школу у вишиванку».

«Учні 9 та 11 класів самі розмальовують школу на вулиці. Думаю, їм самим це буде приємно: будуть дивитися потім і казатимуть, що це вони зробили. Воно, може, і не зовсім ідеально намальовано. Але важливо те, що діти зробили це самі. До речі, 14 жовтня наступного року наша школа святкуватиме 75-річчя», –  розповідає Роман Ващук.

Як розповіла заступник директора з навчально-виховної роботи, завідувач методичного кабінету Наталя Саціна, не стоїть осторонь інноваційних змін в освіті й методичний кабінет закладу. На його базі діє 5 методичних об’єднань, творча група, методична рада, Школа молодого педагога, міський консультпункт «Реалізація вимог Державного стандарту в школі І ст.".

Наталія Саціна><span class=Наталія Саціна

Шкільне свято><span class=Шкільне свято

Колектив розпочав роботу над єдиною науково-методичною проблемою закладу «Формування компетентної особистості здобувача освіти Нової української школи». З цією метою організовано роботу щодо взаємодії шкіл І і ІІ ступенів. Протягом навчального року проведено майстерки зі створення лепбуків, впровадження сторітелінгу;  сім методичних тижнів: тиждень здорового способу життя в школі «Здоровий спосіб життя – здорова нація», тиждень успіху «Від мудрого наставника – до творчого молодого вчителя», тиждень початкової школи «НУШ: погляд зсередини», декаду творчості «Я атестуюсь!», «Презентація роботи педагога над індивідуальною науково-методичною проблемою», міжпредметна декада вчителів суспільно-гуманітарних і природничо-математичних наук «Інтегровані уроки – шлях до формування компетентної особистості», тиждень проектів «Ми – патріоти України».

Школа має свої герб, емблему та прапор.

Прапор><span class=Прапор

Учні носять форму бордового кольору.

На шкільній лінійці><span class=На шкільній лінійці

Навчально-виховний процес

Навчання у школі №13 проходить у дві зміни. Усіх дітей – 499, початкова ланка – 194 дитини.

На шкільній лінійці><span class=На шкільній лінійці

Учитель 1 класу Валентина Мартинюк каже, що  навчання у Новій українській школі стало набагато цікавішим. Зазначає, що учні ніби, як і раніше, вчаться писати, читати, малювати, але з новою програмою роблять це уже з більшим захопленням.

Клас НУШ><span class=Клас НУШ

Школа пишається талановитими учнями. Однією з них є учениця 9 класу Віра Бутеєць.

Віра Бутеєць><span class=Віра Бутеєць

«Це одна із наших зірочок, яка дуже яскраво світиться. Це дитина, яка бере активну участь у житті школи в усіх заходах, які є в школах, в усіх олімпіадах, наукових роботах. Це чудова дитина. Щороку в неї багато грамот, дипломів, подяк. Вона скрізь встигає. Нема такого, щоб втомилася чи захворіла, відповідальна дуже. Такою ж є її сестра – учениця 8 класу Надія Бутеєць. Дуже обдаровані діти. Пишаємося ми і дев’ятикласницею Любою Бульчук. Унікальна дитина теж. Дуже обдарований учень 8-А класу Іван Вербовецький», – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи Ніла Супрунюк.

Наставником десятикласниці Анни Корнійчук є вчитель української мови і літератури Олександр Стрилюк. Каже, дівчинка  –  переможець етапу обласного конкурсу наукових робіт, учасник всеукраїнського захисту робіт.

Про здібних учнів розповідає вчитель фізики Андрій Мостенець, який у ЗОШ №13 працює уже 10 років. На різноманітних конкурсах представляли школу Віра Бутеєць, учень 8-А Роман Годовицький, Анна Корнійчук. Пам’ятає вчитель і своїх недавніх талановитих випускників – Дмитра Романцова, Юрія Веремка, Олександру Філіпчук.

Андрій Мостенець><span class=Андрій Мостенець

Діти із задоволенням займаються на уроках трудового навчання. Зокрема, обслуговуючі види праці у дівчат веде Людмила МельничукРозповідає, що вже декілька років поспіль учениці, які захоплюються вишивкою, займають призові місця на місцевих, обласних і конкурсах всеукраїнського рівня. Це – Анна Кужелюк, Анастасія Казарінова, Наташа Шепелюк, Ірина Важатка. Призові місця займали роботи випускниць школи Юлії Мельничук та Анни Карплюк.

«Досить оригінальні роботи Любові Бульчук. Ми відшуковуємо старовинні роботи, які втратили свою цінність у зв’язку з недовговічністю матеріалу або ж мають недоліки, які уже неможливо виправити. Підбираємо візерунки, кольорову гамму і створюємо нові роботи. Щоб така робота взагалі могла брати участь у конкурсі, то найперше, що оцінюється, – це виворітна сторона. Дівчата знають, що лицьова сторона –  для людей, а виворітна – для Бога. І кожен зав’язаний вузлик на рушнику –  це вузлик у своїй долі. Тому дівчата вчаться вишивати без вузликів. Хоча це досить клопітка робота»,  –  каже вчителька.

Людмила Мельничук><span class=Людмила Мельничук

Учасниками чемпіонату України з легкої атлетики є учениці 9-Б класу Христина Паламарчук та Анастасія Семенюк. Семикласник Іван Філіпчук – гравець збірної Волинської області з футболу. Як розповів вчитель фізкультури Тарас Савка, який у цій школі працює вже 15 років, футбольні команди школи також мають призові місця, незважаючи на те, що взимку уроки фізкультури проходять у маленькій гімнастичній залі.

Тарас Савка><span class=Тарас Савка

Школа пишається і багатьма своїми педагогами. Зокрема, вчитель початкових класів, голова творчої групи школи Олена Купчик проводить відкриті уроки та заходи для колег школи, міста, слухачів курсів підвищення кваліфікації при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Фіналіст міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017» в номінації «Початкова освіта». За підсумками відзначена у номінації «Учитель-майстер» за інноваційні підходи до викладання предметів, сумлінне ставлення до професійної діяльності, творчість, ініціативу, активну життєву позицію. Має низку інших досягнень.

Клас Олени Купчик><span class=Клас Олени Купчик

Гордістю школи є вчитель математики, голова методичного об’єднання вчителів-предметників природничо-математичних наук, шкільний координатор Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» Жанна Окунінець Її учні неодноразово ставали переможцями міських олімпіад та творчих конкурсів: математичній олімпіаді, математичних змаганнях імені М.П. Кравчука, конкурсі-захисті наукових робіт в секції «Математичне моделювання».

Учні вчителя фізики, астрономії та трудового навчання Андрія Мостенця також мають багато призових місць. Учитель – фіналіст міських етапів Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2009», «Вчитель року – 2013», «Вчитель року – 2018» в номінації «фізика».

За підсумками міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» вчителя географії Тетяну Ковалишину відзначено у номінації «Упевнений старт» за інноваційні підходи до викладання предмета, сумлінне ставлення до професійної діяльності, творчість, активну життєву позицію, ініціативу.

За результатами ХХІV міської виставки дидактичних і методичних досягнень «Творчі сходинки педагогів Луцька» визнано переможцями 6 робіт: заступника директора Наталії Саціної, педагогічних працівників – Олени Купчик, Жанни Окунінець, Оксани Новосад, Лариси Кучак, Тетяни Ковалишиної.

Педагоги 1-х класів Валентина Юган та Валентина Мартинюк впроваджують різноманітні ігрові та інтерактивні методи, роботу в парах та групах, руханки, велику увагу приділяють практичним завданням.

Творчість

На базі школи працює євроклуб, студія «Юні друзі природи». Діти мають можливість співати в хорі, відвідувати гуртки вокального співу, гурток хореографії «Сузір’я», «Чарівна голка, «Палітра», «Влучний стрілець», «Юний стрілець», «Веселі старти», «Старти надій», спортивні ігри, конструювання повітряних змій.

Тренажери><span class=Тренажери

Матеріально-технічна база

Школа має три корпуси. Зі слів директора, 14 травня 2018 року один корпус закрили у зв’язку з аварійним станом приміщення. Будівля стара – з 1946 року. Тому діти змушені навчатися у одному корпусі.

Новий корпус><span class=Новий корпус

Старий корпус><span class=Старий корпус

«Наша школа, як рукавичка: маленька, але ми у ній тіснимося. На жаль, діти вчаться у дві зміни. Тому що, на жаль, не можемо вмістити всіх дітей в одному корпусі. Чекаємо добудови школи. Надіємося, що це станеться якнайшвидше», – каже Ірина Грешта.

Директор школи додає, що найважливіше питання сьогодні  – добудова корпусу.

«Наразі це вартує близько 72 мільйонів гривень. Проектно-кошторисна документація  готова. Звернулися у Державний фонд регіонального розвитку, але у перелік об’єктів, які будуть фінансуватися цього року, ми не потрапили. Торік утеплили горище за кошти місцевої влади. Зараз ми замінюємо вікна на пластикові. Ще раніше відремонтували гардероб, але оскільки підвальне приміщення постійно затоплює, то там і грибок на стінах. Вологість там завжди підвищена. З 2016 року це вперше так серйозно затопило, як оце йшли дощі. Довелося вручну вичерпувати воду. У 2015 році робили гідроізоляцію», – розповідає Роман Ващук.

У підвальному приміщенні розташований  просторий гардероб, невеличка спортивна зала, тут же проходять заняття з танців, адже актової зали у школі немає.

У шкільній бібліотеці – багато художньої літератури, розповідає завідувач Ольга Дахновська. Самі ж підручники розташовані у книгосховищі.

У бібліотеці><span class=У бібліотеці

Є невеликий музей «Історія школи» з цікавими експонатами.

Музей><span class=Музей

«Дітям дуже подобається шкільна піца та бургери. Це наша власна випічка. На обіди приходять і вчителі», – розповідають працівниці їдальні Анна Ятчук та Євгенія Вишневська.

Анна Ятчук та Євгенія Вишневська><span class=Анна Ятчук та Євгенія Вишневська

Чому 13-та школа?

Ірина Грешта каже, що батькам варто віддавати дітей саме у школу №13. Тут всі хороші вчителі і діти. При школі  – дуже велика територія. І дуже важливо те, що діти мають можливість кожну перерву проводити не у приміщенні, а на вулиці. Тут є тренажери, можна пограти у футбол. А це – дуже корисно для здоров’я.

Досьє:

  • КЗ "Луцька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №13 Луцької міської ради"
  • Адреса – вул. Чернишевського, 29
  • Телефон – (0332)728172
  • Електронна пошта - skola13.at.ua
  • Сайт – http://skola13.at.ua/
  • Кількість учнів – 499
  • Кількість вчителів –50
  • Директор – Ващук Роман Васильович. Очолює заклад з 2016 року

Назви вулиць, закріплені за школою №13:

Боровиковського, Волноваська, Гоголя, Добролюбова, Журавлина (№ 76), Зарічна, Застав'я, Затишна, Качалова, пров. Качалова, Кічкарівська, Ковельська (непарна № 111 – № 179, парна № 124 – № 168), Копачівська, Ланова (з № 64), Лєскова, Ломоносова, Макаренка, Микулицька, Милуська, Надозерна,, пров. Надозерний, Новочерчицька, Поштова, Проектувальна, Рилєєва, Севастопольська,, Симиренка, Старицького, пров. Старицького, Стефаника, пров. Стефаника, Стирова, Хотимська, Чернишевського, Черчицька, Юрія Тютюнника

Відомі випускники:

директор видавництва «ІНІЦІАЛ», один із засновників Народного Руху України на Волині, отаман Козацького Стрілецького Братства, член Українського Геральдичного товариства, автор герба і прапора Волині та герба і прапора міста Луцька Віктор Федосюк; українська дитяча письменниця, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України Оксана Кротюк; член Луцького міськвиконкому, засновник громадської організації «Європейське місто», голова міського осередку «Батьківщина» Ірина Чебелюк; юрист провідної юридичної фірми «AVELLUM», закінчила університет «Чикаго» в США, має допуск до юридичної практики в штаті Нью-Йорк, зараз юрист у Європейському банку реконструкції та розвитку Анна Мельничук; майстер спорту України міжнародного класу з велоспорту Олена Цьось; луцький фотохудожник, входить в сімку топових весільних фотографів Луцька Володимир Хомич; Соліст оперного театру м. Дармшадт, Німеччина Олександр Притолюк; працівник  британського архітектурного бюро «Foster + Partners» Юрій Петренюк; Іван та Роман Корсаки  – закінчили Києво - Могилянську академію, магістратуру по маркетингу в університеті в Норвегії BI Norwegian Business School; Іван продовжує там навчання на РрВ, а Роман – працює у VolWest Group («Наш край»)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

.

 

 

,

 

Надрукувати
мітки:
коментарів