Поділитись:

Як на Волині виготовляють екологічний мед (фото)

Неділя, 26 травня 2019, 12:25

Волинські лісівники працюють над розвитком медової справи.

Про це інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Медова справа для лісівників Волині є традицією. Лісовий мед давно отримав визначення елітного сорту серед продуктів бджільництва. І це заслужено. Адже продукт цінний уже своєю екологічністю.

Акценти на розвиток бджільництва, як і загалом збереження та нарощення потужностей виробництва консервної продукції, ставить начальник управління Олександр Кватирко.

На Волині лісова продукція з недеревних ресурсів завжди цінувалася особливо. Лише наша область зберегла таку еко-переробку – консервні цехи на базі лісогосподарських підприємств. Продукція побічного користування, як називають лісівники виробництво соків, варення, консервованих грибів та меду і продукції його переробки є родзинкою Волині у напрямку ведення лісового господарства всієї України.

Цього року волинські лісівники зробили суттєві кроки для нарощення потужностей виробництва меду. Кількість бджолосімей на пасіках державних лісгоспів із трохи більше півтисячі останнім часом зросла до 768. І робота активно триває. Найефективніше вже попрацювали ДП «Колківське ЛГ», ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Турійське ЛГ», ДП «СЛАП «Ратнеагроліс».

Традиційно «солодким» у лісовому господарстві Волині залишається ДП «Любомльське ЛГ», де є 100 пасік.  На підприємстві поки не ставлять акценти на створення нових – тут працюватимуть над розвитком та оновленням діючих пасік, зокрема й у Замлинському лісництві.

Однією з найбільш популярніших на Волині є пасіка, що діє на базі Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ». Тут навіть створено «Школу бджоляра», що працює при Лісівничому молодіжному центрі. Пасічник Іван Онищук постійно показує і розповідає відвідувачам про життя лісових бджіл, їхні звички та користь лісового меду.

Про пасіку, нещодавно створену у Галузійському лісництві, розповідають у ДП «Маневицьке ЛГ». Для 26 бджолосімей створили нові вулики біля Галузійського лісництва, де ростуть садові дерева, а поряд – лісові угіддя, ягідники, лікарські рослини. Доглядає за ними пасічник Роман Домальчук.

Лісові пасічники кажуть: дуже важливо – вдало вибрати місце для розміщення вуликів. Тоді й бджоли працюватимуть самовіддано, й мед буде не лише солодким, а й «правильним», точніше – цілющим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 жовтня 2021
23 жовтня 2021
17 жовтня 2021
13 жовтня 2021
10 жовтня 2021
08 жовтня 2021
05 жовтня 2021
03 жовтня 2021
27 вересня 2021
23 вересня 2021
06 вересня 2021
03 вересня 2021
02 вересня 2021